Toprak Ürünleri Kurumu’nda yaşanan sorunlar bardağı taşırdı. Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu, kurumun yaşadığı sıkıntılara bugün mesai bitimine kadar çözüm üretilmezse yarın Toprak Ürünleri Kurumu Haspolat Şubesi’nde sabah mesai başlangıcından itibaren gün boyu grev yapacaklarını duyurdu.  Serdaroğlu, konuyla ilgili Toprak Ürünleri Kurumu Haspolat Ambarı’nda yarın saat 10.00’da basına açıklama yapılacağını da sözlerine ekledi.

Serdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ülkeyi yönetenler hiçbir soruna çare bulamıyor. Yaşadığımız tüm bu sorunların kaynağı istihdam politikasıdır. Hükümet işe göre adam değil, adama göre iş bulmaya çalışıyor.  Yıllardır bu mantığı eleştirmemize rağmen ne yazık ki istihdam politikası böyle geliştirildi. Toprak Ürünleri Kurumu’nda da yaşadığımız sorunun kaynağı budur.

MESAİ BİTİMİNE KADAR SÜRE

Hükümete bugün mesai bitimine kadar hükümete süre veriyoruz. Yaşanan sorunlara çare bulunmazsa yarın sabah mesai başlangıcıyla birlikte eylemde olacağız.  Yarın mesai bitimine kadar sorun çözülmezse Kamu-İş olarak oturup eylemin ne şekilde devam edeceğine karara bağlayacağız. Bu eylemi yapmamızdaki amaç üreticinin işini kolaylaştırmak, hak ettikleri hizmete daha çabuk ulaşmasını sağlamaktır. O yüzden Hayvancılar Birliği’nde de destek bekliyoruz.  Ancak birlik olursak, hükümetin bu konularda duyarlı olmasını sağlayabiliriz. Aksi halde birbirimiz eleştirerek bir yere varamayız. 

KTSYD’de de genel kurul yarın gerçekleştirilecek KTSYD’de de genel kurul yarın gerçekleştirilecek

Tüm basın mensuplarını yarın sabah saat 10.00’da Toprak Ürünleri Kurumu Haspolat Şubesi’ndeki Haspolat Ambarı’nda yapacağımız basın açıklamasına davet ediyoruz.”