Güzellikleri Yaşa ve Yaşat ilkesi ile 1984 yılı ile başlayan ve ’40 Yılın Yarışması’ olarak adlanan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk ve tek tescilli güzellik yarışması Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışması ve 1995 yılından günümüze, çeyrek asrında, Kuzey Kıbrıs’ın ilk sosyal sorumluluk ve farkındalık yarışması olarak gerçekleşen 26. Bay Kuzey Kıbrıs 2024 yarışmaları finalleri için başvurular devam ediyor.

Günkut Ajans Organizasyonunda gerçekleşecek olan 37. Miss Kuzey Kıbrıs ve 26. Bay Kuzey Kıbrıs Yarışmaları bu yıl, “Anlamlı ve Amaçlı Amaçlı Güzellik” misyonu ile The Arkın İskele Otel’de 16 Ağustos 2024 tarihinde gerçekleşecek.

Taç giyme gala gecesinin giriş davetiyelerinin tüm geliri Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne kalacak.

Bir KKTC geleneği yarışmaya ülke turizmine sonsuz katkıları ile her daim KKTC Sevdalısı Erbil Arkın’ın Arkın Group Otellerinin son gözdesi olarak ülke turizmine kazandırdığı The Arkın İskele Hotel konaklama sponsoru olarak finali yaşatacak.

Miss Kuzey Kıbrıs 2024 Kraliçelerine ve Bay Kuzey Kıbrıs 2024 Baylarına “anlamlı ve amaçlı güzellik misyonuyla” özünde yüksek öğrenim ve eğitim olan kazanımlar doğrultusunda Girne Amerikan Üniversitesi’nden yüzde 100 eğitim bursu bekleniyor.

16 Ağustos 2024 tarihinde gerçekleşecek olan taç giyme ve gala gecesi Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun iletişim sponsorluğunda BRT HD kanalından canlı yayınla dünyaya aktarılacak muhteşem organizasyonla gerçekleşecek.

40 yılın yarışması sahnede ülkemiz modacılarından İnci Arkan, Bahar Doratlı, Midye Butik kolleksiyonları ve Kırmızı-Beyaz konseptine uygun özel tasarımla sahnede yer alacak.

Fikri Ataoğlu, Ali Çaygür'ün ölümü sonrası taziye mesajı yayınladı! Fikri Ataoğlu, Ali Çaygür'ün ölümü sonrası taziye mesajı yayınladı!

Akademi Sanat Derneği’nin ANKA 2 Koleksiyonu 40 yılın yarışmasında gösterilecek. White Queen Hair Salon güzelleri saçlarda finale hazırlayacak. Bay Kuzey Kıbrıs 2024 finalistleri Halil Tölük Shoes ile finalde yer alacak.

Memduh Erdal Brands’ın en özel ve dünyaca ünlü markaları makyajda yer alacak.

Son Başvuru ve Ön Eleme 26 Temmuz 2024

2000-2006 doğumlu ve KKTC Kimlik Kartı sahibi kızların başvuruları: 26 Temmuz 2024 Cuma sabah  11.00’de The Arkın Colony Hotel’de (Girne) gerçekleşecek  ön eleme ile  Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışması 2024 Finalistleri belirlenecek. Kendine güvenen, sportif, zeki, tutkulu, çağdaş, ülkemizi Miss Kuzey Kıbrıs olarak temsil edecek 18-24 yaş kızların başvuruları için  geriye sayım başladı.

Çeyrek asırlık Bay Kuzey Kıbrıs 2024 için;  2000-2006 doğumlu KKTC Kimlik Kartı sahibi, 1.80 metre boy, en az Lise Mezunu Bay adaylar başvurabilir. Ülkemizi dünya yarışmalarında temsil edecek Bay Kuzey Kıbrıs Yarışması finalistleri  The Arkın Colony Hotel’de (Girne)  26 Temmuz 2024 Cuma saat 15.00’da gerçekleşecek ön eleme ile belirlenecek.

37. Miss Kuzey Kıbrıs 2024 ve 26. Bay Kuzey Kıbrıs 2024 Zeki, çevik, sportif, özgüvenli, çağdaş adaylar başvurularını www.gunkutajans.com  adresinden gerçekleştirebilir.

Dünya Güzellik Yarışması formatında olduğu gibi bu yıl yine sahnede mayolu geçiş olmayacak.

Günkut Ajans’tan verilen bilgiye göre, “Dünya Güzellik Yarışması “Miss World”un 2014 yılında başlattığı ve farkındalıklar adına birçok ülke finalinde uygulanan kural doğrultusunda, ülke finalimizde Miss Kuzey Kıbrıs Kraliçe adaylarının sahnede mayolu geçiş koreografisi yapılmamaktadır. Güzellik yarışmalarında  esas olan  adayın eğitimi ve kültürü yanında asil, çağdaş, güncel, sportif, zeki ve zarif bir duruşla, ülkesini dünya platformlarında temsil etme  başarısıdır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, şöyle devam edildi:

“40 yılın yarışması olarak adlanan  37. MISS KUZEY KIBRIS ve Çeyrek Asırlık Yarışma Kalite Marka Efsane  BAY KUZEY KIBRIS 2024, KKTC’nin tanınma ve tanıtma seferberliğinde kalitesi ve farkındalığı tescilli uluslararası yarışmalarda Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs dereceleri ülkemizi son 40 yılda olduğu gibi North Cyprus olarak temsil edeceklerdir.”

20 Temmuz Barış Harekatımızın 50. yılında KKTC Güzellik Yarışmaları Ulusal ve Uluslararası Delegesi Bülent Günkut, “Ömrüm ülkemi sevmekle devam edecek… Her şey yaşanan ve yaşatılan güzellikleri  dünyaya aktarmak, haklı özgürlük ve varoluş davamızı güzellikler arenasında da dünyaya duyurmak… Bir kez daha yineliyorum ki Güzellikleri Yaşa ve Yaşat KKTC…” ifadelerini kullandı.