Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, Kıbrıs Gerçek’e yaptığı özel açıklamalarda belediyenin son dönemde gerçekleştirdiği projelerden ve gelecekteki hedeflerinden bahsetti.

Başkan Amcaoğlu, bir çocuk ile yaşadığı ilginç diyaloğu anlatarak sözlerine başladı: "Bizim belediye sitemize bir mesaj geldi. Süreyya Hanım, ‘Başkanla görüşmem lazım’ diye bize aktardı. Bir çocuk mesaj atmış, seninle görüşmek isterim diye. Aradım, 'Başkandır' dedim. Çocuk, 'Dalga geçme benimle' dedi. Belediye başkanı olduğuma inanmadı. Festivalde buluştuk, çocuklarla diyaloglarımız devam ediyor."

“TEKNOLOJİK İMKANLARLA DONATILMIŞ YENİ DERSLİKLERİN AÇILIŞINI YAPTIK”

Başkan Amcaoğlu, geçtiğimiz hafta Alayköy İlkokulu’na yeni derslikler kazandırdıklarını belirterek, “Belediyemizin, Eğitim Bakanlığımızın ve iş insanlarımızın katkılarıyla, son teknolojik imkanlarla donatılmış yeni dersliklerin açılışını yaptık” dedi. Ayrıca Kanlıköy’deki Hacı Ali Sitesi’nde ve Yenikent’te spor alanları ile çocuk oyun parkını bölge halkının kullanımına açtıklarını ifade etti. Amcaoğlu, bu projelerde emeği geçen iş insanlarına ve firmalara teşekkür etti.

“2024 YILINI PROJE  YILI İLAN ETTİK”

2024 yılını proje yılı ilan ettiklerini söyleyen Amcaoğlu, “İki park projemiz ve kanalizasyon projemiz dokuz ayda tamamlanacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin katkılarıyla ihaleye çıkıyoruz. Sentetik saha projemiz devam ediyor. Yılmazköy mezarlığını tamamladık. Alayköy Futbol Sahası ve Yürüyüş Parkuru projemize başlıyoruz. Düğün salonu ve festival alanı projemize başlayacağız. Gönyeli Göleti Doğa Parkı projemize yakında start vereceğiz” dedi.

Gazimağusa'da hat çekim çalışması yapılacak Gazimağusa'da hat çekim çalışması yapılacak

“MAAŞLAR ARTTIKÇA PAHALILIK DA ARTIYOR, BİR KISIR DÖNGÜYE GİRDİK”

Avrupa Birliği tarafından onaylanan projeler hakkında da bilgi veren Başkan Amcaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında imzalanacak İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması kapsamında yerel yönetimlere ciddi kaynaklar aktarılacağını söyledi. Amcaoğlu, mali yapının göreve başladıkları günden bugüne çok daha ileride olduğunu belirterek, “Ancak hayat şartları zorlaşıyor. Belediyelerimizi ve ülkemizi zor günler bekliyor. Maaşlar arttıkça pahalılık da artıyor. Bir kısır döngüye girdik” diye konuştu.

“HAFTA İÇİ HER GÜN KAPIMIZ AÇIK”

Amcaoğlu, belediye olarak yedi gün halkın hizmetinde olduklarını ve her gelen vatandaşı dinlediklerini vurguladı. "Hafta içi her gün kapımız açık. Özel bir şey konuşulacağı zaman kapı kapanıyor, diğer saatlerde kapı açıktır. Hem belediye konularına hem de devletle ilgili sıkıntılara yardımcı olmaya çalışıyoruz" dedi. Amcaoğlu, kamu geçmişinin en üst noktasına kadar gelmiş biri olarak, vatandaşların taleplerine her anlamda cevap vermeye çalıştıklarını belirtti.

İşte Amcaoğlu ile röportajımız:

Editör: Umut Çengi