Güzelliğiyle son zamanlarda adından sıkça söz ettiren manken Gül Karaca, Kıbrıs Gerçek'e çok özel açıklamalar yaptı. Daha önce de mankenlikle kendisine tecrübe katan ve 25 yaşında birçok alanda kendini geliştiren Karaca, başarısının sırrını verdi.

KARACA: "BAŞARININ SIRRI BİLİNÇLİ VE ÖZVERİLİ OLMAK"

Başarısının sırrının çalışmaktan ziyade bilinçli ve özverili olmaktan kaynaklandığını söyleyen model Gül Karaca, "Her bir adım, her çevre bizlere tecrübe katmaya devam ediyor" dedi. Kişisel gelişiminde önemli olduğunu vurgulayan Karaca; sosyal, kültürel ve akademik alanlarında kendine katacağı deneyim ve bilgilerle birlikte ülkesinin ve ailesinin de gurur kaynağı olmak istediğini söyledi.

Sibel Can'a KKTC'de yoğun ilgi: İki bin kişi konsere katıldı! Sibel Can'a KKTC'de yoğun ilgi: İki bin kişi konsere katıldı!

GÜZEL MODEL HEDEFİNİ ANLATTI!

Birçok güzellik yarışmasında elde ettiği başarılarla kendini harmanlayarak hem fiziken hem de fiilen kendisini üst seviyeye taşımak istediğini söyleyen Gül Karaca, asıl hedefinin ise kendi ayaklarını üzerinde durabilen bir kadın olarak hem kendisine hem de topluma faydalı birey olabilmek olduğunu aktardı.

MANKEN KARACA'DAN EN GÜZEL CEVAP!

"Kendinizi nerede görüyorsunuz?" sorusunu yönelttiğimiz Gül Karaca, yurt dışında düzenlenecek bir yarışmadan ülkesine yakışır bir başarıyla dönerek Kuzey Kıbrıs'ı tanıtmış ve aynı şekilde ülkesinin kültürünü ve tarihini tüm dünyaya duyurmuş bir genç kız olarak gördüğünü söyledi. Aynı zamanda yeni deneyimler kazanarak yaratıcı ve yapıcı olarak insanlara ilham kaynağı olmak istediğini de sözlerine ekledi.

KENDİSİNDEN KÜÇÜKLERE DE TAVSİYESİ VAR

Güzel model, motivasyon kaynağı sözleriyle aynı yoldan gidecek olan kız ve erkeklere de mesaj verdi. Karaca, nezaket ve çalışkanlığın onları başarıya götüreceğini ve istikrarın da aynı ölçüde önemli olduğunu vurguladı ve şunları kaydetti: "Bu yol ne kadar engebeli, zor, caydırıcı, umutsuz görünse de hayallerinin ve hedeflerinin peşinde koşmaları, hayatlarının hiçbir olumsuz yönünden pişman olmamalarını söylemek isterdim. Çünkü olumlu veya olumsuz her şey bir tecrübedir ve en ufak şey bile bizlere bir şeyler katar. Gayret göstermelerini tavsiye ederim, düşsek bile yeniden kalkmalıyız. Tıpkı durdurulamaz freni olmayan bir Porsche gibi... Hayatlarınızın hiçbir anında pes etmeyiniz. Çünkü kaybedenler yalnızca pes edenlerdir."