Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, Başbakanlıkla uzlaşı sağlanamamasının ardından hayvancılarla bir araya geldi. Naimoğulları, Bugün yaptığı açıklamada, 15 gündür süren eylemlerine geçici olarak ara vereceklerini duyurdu.

zanlının doktor kontrolü tamamlanmadı zanlının doktor kontrolü tamamlanmadı

İSİAS DAVASI EYLEME ARA VERİLMESİNİN SEBEBİ OLDU

Naimoğulları, "Eylemimiz iki haftadır devam ediyor. Bugün, yarın Türkiye'de yapılacak olan İsias Davasına, tüm siyasilerin katılacak olması nedeniyle bu kararı aldık. Muhataplarımız Çarşamba akşamı veya Perşembe günü dönecekler. Üretimdeki sorunlarımız büyük önem taşıyor, ancak bu toplantı da bizim için kritik" dedi.

HAYVANCILARDAN İSİAS HASSASİYETİ!

Depremde hayatını kaybeden Şampiyon Meleklerin ailelerinin yaşadığı sıkıntıları çok iyi bildiklerini vurgulayan Naimoğulları, "Muhataplarımız burada olmadığından dolayı bugün yapmayı planladığımız eylemi, bu süreçten sonra başlatacağız. Perşembe akşamı geri döneceklerini öğrendik, bu nedenle eylemimize o zaman devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

"EYLEMLERİMİZ KARARLILIKLA SÜRECEK"

Bu iki üç günlük ara süresince eylemlerinin nasıl devam edeceğini tartıştıklarını belirten Naimoğulları, "Arkadaşlarımızın çeşitli önerileri var; süt vermeme veya Tarım Bakanlığı önünde protesto gibi. Bu süreçte bazı konuların çözüme kavuşabileceğini umuyoruz. Çözüm bulunamayan konularda ise eylemlerimizi kararlılıkla sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Canlı Yayın:

Editör: Umut Çengi