Hayvan Üreticileri  ve Yetiştiricileri Birliği stratejik toplantıya gidiyor.

HAYVANCILAR KRİTİK TOPLANTIDA: YOL ÇİZİLECEK!

Naimoğulları, dün Kıbrıs Gerçek canlı yayınında, eylemi daha farklı boyuta taşıyacakları mesajını vermişti. Kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgilere göre, dün akşam Başbakan Ünal Üstel'in ithal et konusunda geri adım atmayacaklarını vurgulaması üzerine, hayvancılar da eylemi daha farklı boyuta taşımak için birlik binasında toplantıya gidiyor.

BAŞBAKAN ÜSTEL, İTHAL ET 400 TL'Yİ GEÇMEYECEK" DEDİ

Başbakan Üstel, Temmuz ayında kuzu etinde bolluk yaşanacağını ve Kurban Bayramı'nda halkı et ile buluşturmak için ithal et kararı aldıklarını açıkladı. Kasaplara verilen teşvikin 1100 TL'ye çıkarıldığını ve kesilen kuzu sayısının 11 bin 700'e yükseldiğini ifade eden Üstel, ithal et fiyatının 400 TL'yi geçmeyeceğini belirtti. Bu ithalatın Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) üzerinden yapılacağını ve etlerin kasaplara ve marketlere dağıtılacağını söyledi.

NAİMOĞULLARI'NA İKİ TAZMİNAT DAVASI BİRDEN!

Başkan Naimoğulları, dün yapılan Kıbrıs Gerçek canlı yayınında, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı hakkında da skandal iddiaları gündeme getirmiş akabinde sosyal medya üzerinden SÜİB Başkanı Mahmut Erden'i sert sözlerle hedef almıştı. Bugün ise hem Erhan Arıklı, hem de Mahmut Erden, Naimoğulları hakkında tazminat davası açacaklarını duyurdu.

İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi toplandı İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi toplandı

Editör: Umut Çengi