Hayvan Yetiştiricileri ve Üreticileri Birliği,  cuma günü basına yapmış olduğu açıklamada bugün yapacakları toplantı ile eylemin gidişatına karar vereceklerini açıklamıştı. Naimoğlu ve hükümet arasında buzların eriyememesi ve uzlaşmaya varılmaması, nedeniyle bugünkü toplantıdan nasıl bir karar alınacağı merak konusu oldu.

Yolda yürüyen şahsı darp edip telefonunu çaldılar! Yolda yürüyen şahsı darp edip telefonunu çaldılar!

Ne Olmuştu?

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, Başkan Mustafa Naimoğulları öncülüğünde Başbakanlık'ta Başbakan Ünal Üstel ve bakanlarla görüşmüştü.

Naimoğulları, eylemleri devam edeceğini açıkladı ve uzlaşı olmadığını söylemişti.

Naimoğulları, "Başka cuma yok demiştik, olmayacak da Tarım bakanlığı önünde eylemlerimiz devam edecek" dedi.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, Başkan Mustafa Naimoğulları öncülüğünde Başbakanlık'ta Başbakan Ünal Üstel ve bakanlarla bir görüşme gerçekleştirdi. Ancak, görüşme sonrasında Naimoğulları, eylemlerinin devam edeceğini ve uzlaşı sağlanamadığını açıkladı.

Naimoğulları, "Başka cuma yok demiştik, olmayacak da. Tarım Bakanlığı önünde eylemlerimiz devam edecek" dedi.

"HALK MEMNUN OLACAK MI GÖRECEĞİZ"

Cuma günü yapılan görüşmenin ardından açıklama yapan Mustafa Naimoğulları, hükümetin bazı konularda çözüm bulma niyetinde olmadığını belirtti. Naimoğulları, "Bugünkü anlayış çok farklı değil. Özellikle Tarım Bakanı’nın duruşundan çok memnun değilim. Ülkeye ithal et gelmesi konusunu defalarca dile getirmemize rağmen dikkate alınmadık. Başbakan televizyonda etin kemiksiz 400 TL olduğunu açıkladı ama aslında kemiksiz fiyat 470 TL. Soğuk zincirin bozulmaması konusunda uyarıda bulundum. Pazartesi günü test sonuçları çıkacak ve dağıtım şekli belli olacak. Halk memnun olacak mı göreceğiz" dedi.

Editör: Umut Çengi