Meteoroloji Dairesi, önümüzdeki hafta için hava tahminlerini paylaştı. Bölgede hava sıcaklığının 31 dereceye kadar yükseleceği belirtilirken, yağmurun beklenmediği bildirildi.

Dairenin raporuna göre, 30 Mart - 05 Nisan tarihleri arasında bölge, genellikle yüksek basınçlı sistemlerle etkileşim içinde olacak. Bu durum, periyodun ilk günlerinde yüksek sıcaklıkların yaşanmasına neden olacak. Ancak, sonraki günlerde alçak basınçlı sistemlerin etkisiyle ılık ve nispeten nemli bir hava kütlesi hakim olacak.

Sıcaklık Yükseliyor: Yağmursuz Hafta Bekleniyor

Hava tahminlerine göre, cumaya kadar bölgede genellikle açık ve az bulutlu bir hava bekleniyor. İç kesimlerde en yüksek hava sıcaklığının 28 - 31 derece arasında seyredeceği tahmin edilirken, sahil kesimlerinde ise bu değerin 23 - 26 derece dolaylarında olması öngörülüyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve doğu yönlerden orta kuvvette eseceği belirtilirken, hava durumunun hafta boyunca istikrarlı bir şekilde devam etmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Tatar, Telsim Free Zone Liseler Arası Müzik Yarışması’nın açılışına katıldı Cumhurbaşkanı Tatar, Telsim Free Zone Liseler Arası Müzik Yarışması’nın açılışına katıldı


 

Editör: Umut Çengi