Adıyaman Valiliği İl İdare Kurulu, İsias Otel davası kapsamında Adıyaman Belediyesi'ndeki kamu görevlileri hakkında soruşturma izni verdi. UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, bu gelişmeyi adaletin tüm suçlulara karşı gerçekleşebilmesi açısından son derece olumlu bir adım olarak değerlendirdi.

İsias Oteli'nin, "Şampiyon Meleklerimize" mezar olmasına sebep olan tüm sorumluların mahkemede hesap vermesi gerektiğini vurgulayan Hasipoğlu, adaletin yerini bulması için bu kişilerin yargılanmasının önemine dikkat çekti. İl İdare Kurulu'nun gerekçeli kararında, mevzuata uyulmadan yapı ruhsatı verildiğinin vurgulanması, Adıyaman Belediyesi'nin ilgili dönemlerdeki Ruhsat Büro Teknisyeni, Ruhsat Büro Şefi, İmar Müdürü ve Belediye Başkan Yardımcılarından hayatta olan 4 kişi hakkında soruşturma izni verilmesi, davanın seyrini önemli ölçüde etkileyecek.

KAÜ 2023- 2024 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni yapıldı KAÜ 2023- 2024 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni yapıldı

Bu karar, geçen celsede iddia edilen Gazi Üniversitesi raporunun eksikliğini de teyit etmektedir. Hasipoğlu, adalet karşısında suç işlediği iddia edilen kişilerin yargılanmasının, sadece Kıbrıs Türk halkı açısından değil, deprem konusunda Türk hukuku açısından da önemli bir içtihat oluşturmasını temenni etti.

Dava, "Şampiyon Meleklerimize" verilen adalet sözü açısından yaşamsal öneme sahip. Hasipoğlu, ilk günden itibaren Türkiye adaletine sonuna kadar güvendiklerini belirterek, bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacaklarını ifade etti. Başbakan Ünal Üstel ve Meclis İzleme Komitesi'nin bu davaya özel hassasiyet göstermeye devam edeceğini ve 12 Haziran'daki duruşmada yerlerini alacaklarını açıkladı.

Editör: Simge YILDIZ