İki ayrı kazada iki sürücü de alkollü! İki ayrı kazada iki sürücü de alkollü!

Genel Kurul’da  Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi Genel Kurulu ve toplantılarına katılan UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, milletvekillerini, toplantıyla ilgili bilgilendirdi.

Ülkeyi temsilen Armağan Candan ile Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi toplantılarına katıldıklarını ifade eden Hasipoğlu, toplantıda Kosova’nın üyeliğinin ele alındığını, buradaki tartışmaların toplantıların dikkat çekici noktalarından biri olduğunu söyledi.  

Kosova’nın KKTC ile benzerliğine dikkat çeken Hasipoğlu, Kosova hakkında bilgiler verdi.

Hasipoğlu, 2/3 oy oranıyla Kosova’nın üyeliğinin Avrupa Konseyi tarafından kabul edildiğini ifade ederek, BM’nin tanımadığı bir ülkenin Avrupa Konseyi’nin kendi kuralları çerçevesinde kabul edilmesinin önemine işaret etti.

Konunun Kıbrıs için emsal teşkil etmeyeceği tespitinin geçmişte yapıldığını anımsatan Hasipoğlu, Kıbrıs meselesiyle ilgili, BM’nin bir tespit yapması ve bu konuda sonuç alıcı bir karar çıkması gerektiği görüşünü aktardı.

Hasipoğlu, BM’nin Kıbrıs konusunda cesur ve kararlı olması gerektiği düşüncesini de dile getirdi.

Toplantılarda ayrıca CTP Milletvekili Armağan Candan ile  Kapalı Maraş’la ilgili, Maraş ve Kıbrıs Raportörü İtalyan Milletvekili Piero Fassino ile görüştüklerini kaydetti.

Fassino’nun 15 Mayıs’ta adaya geleceğini söyleyen Hasipoğlu, adanın gerçeğini ve Maraş gerçeğini bu ziyarette kendisine izah etmeye çalışacaklarını belirtti.

Editör: Pelinsu Kamalı