Oyunu kazanan Nefise, ikinci finalist oldu Oyunu kazanan Nefise, ikinci finalist oldu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında, Alayköy’de, Halter Ve Vücut Geliştirme Federasyonu tarafından Powerlifting Şampiyonası düzenlendi.

Şampiyona öncesi yapılan açılış konuşmalarında, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Anadolu'ya özgürlük, umut ve güven tohumlarını ekişinin 105. Yılının coşkuyla kutlandığı vurgulandı.

19 Mayıs 1919'da ilk bağımsızlık ateşini yakan büyük önder Atatürk’ün, kazanılan büyük zaferlerin devam etmesi ve vatanın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle de bu günü onlara armağan ettiğine işaret edildi.

 KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu yetkilileri konuşmalarında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen Powerlifting Şampiyonasına katkılarından dolayı Gönyeli Alayköy Belediyesi Başkanı Hüseyin Amcaoğlu’na teşekkürlerini sundu.

KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu açıklamasına göre, kadınlar ve erkekler kategorilerinde yapılan yarışmalar sonucu sıklet birincileri ve genel klasman şampiyonları belirlendi.

Editör: Simge YILDIZ