Ataoğlu: "KKTC'nin daha parlak bir geleceğe yelken açması için kararlılıkla çalışıyoruz" Ataoğlu: "KKTC'nin daha parlak bir geleceğe yelken açması için kararlılıkla çalışıyoruz"

Polis Basın Subaylığı'ndan edinilen bilgiye göre Güzelyurt ve Doğancı bölgelerinde meydana gelen iki ayrı yangın, büyük maddi hasara yol açtı. İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle söndürülen yangınlarla ilgili soruşturma devam ediyor.

15 Haziran 2024 tarihinde, saat 17:00 sıralarında Güzelyurt’ta Lisani Ahmet Sokak’taki bir apartmanın araç park yerinde, park halinde bulunan HV 757 plakalı salon araçta yangın çıktı. Araç sahibi Ömer ORHAN’ın, aracında tamir yaptığı sırada akü uzatma kablosundan çıkan kıvılcımlar yangına neden oldu.

Yangın, olay yerine hızla intikal eden itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı ve söndürüldü. Ancak yangın sonucunda aracın arka koltukları, iç ve tavan döşemesi, benzin deposu ve hortumları, arka bagaj ve üst boyası ciddi şekilde zarar gördü. Yangının neden olduğu ısıdan dolayı aracın tüm camları patladı. Polis, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü açıkladı.

Aynı gün sabah saatlerinde, 06:00 sıralarında Doğancı’da bulunan bir arazide çıkan yangın, 5 dönümlük alanı etkiledi. Yangında, kuru otlar, 5 adet kelepçeli su borusu, 400 metre uzunluğundaki damlama lastiği ve 4 adet narenciye ağacı zarar gördü.

Yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çabaları sonucunda kontrol altına alınarak söndürüldü. Doğancı’daki yangının çıkış nedeni henüz belirlenemezken, yetkililer geniş çaplı bir soruşturma başlattı.