Güney Kıbrıs’tan alınan ancak gümrüğe beyan edilmeyen 4 traktör lastiğini işyerine taşırken tutuklanan R.G. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ozan Kuşak mahkemede olguları aktardı. Polis, 25 Ekim 2023 tarihinde Akıncılar'da R.G.’nin kullanımında bulunan HJ 254 plakalı Isuzu Kamyonet ile Güney Kıbrıs’tan gümrüğe beyan edilmeyen ithali yasaklanmış Ascenso marka 2 adet traktör ön lastiği ile 2 adet arka lastiklerini tasarrufuna alarak Aslanköy'de bulunan işyerine götürdüğü esnada bir polis ekibi tarafından tespit edilerek suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti. Polis, lastiklerin emare alındığını belirtti. Polis, zanlının vermiş olduğu sözlü beyanında tanımadığı bir kişinin kendisine gelerek, “Akıncılar'da köyün girişinde lastiklerim var, alır mısın? Sonra gelip alayım” dediğini belirttiğini mahkemeye aktardı. Kuşak, soruşturmanın devam ettiğini söyleyerek, zanlının ilk etapta bir gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.  Zanlının avukatı ise traktör lastiklerinin ithalinin yasak olmadığını savundu.

Cumhurbaşkanlığı bütçesi oyçokluğuyla Meclis'ten geçti Cumhurbaşkanlığı bütçesi oyçokluğuyla Meclis'ten geçti

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının bir gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.