Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bakanlık’ta gerçekleştirilen video telekonferans toplantısında, Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 50. yıl dönümünü kutlayacaklarını belirtti.


Türkiye Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, bugün Bakanlık'ta düzenlenen ve TSK Komuta Kademesinin, Bakan Yardımcılarının ve birlik komutanlarının katıldığı video konferans toplantısında yaptığı konuşmada, Kıbrıs Barış Harekâtı'nın uluslararası hukuk çerçevesinde gerçekleştirildiğini vurguladı. Güler, harekâtın ada genelinde güvenlik ortamı sağladığını ifade etti.

"İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜME DESTEK"
Bakan Güler, konuşmasında Kıbrıs'ta iki devletli çözüme olan desteğin süreceğini belirtti. "Ada’da iki devletli çözüme yönelik duruşumuz ve soydaşlarımıza verdiğimiz destek sürecektir," dedi.

TSK'NIN GÖREV AZMİ VE KARARLILIĞI
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) görevleri sırasında azimle hareket ettiğini belirten Güler, ülkenin güvenliği için her türlü görevi yerine getirme kararlılığını vurguladı. Güler, konuşmasını tüm silah arkadaşlarına başarılar dileyerek tamamladı.

BAKAN GÜLER'İN KONUŞMASI
Güler, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Sağlık Bakanı Dinçyürek: “Bilime ve sağlığa yapılacak her yatırım bizim için değerlidir” Sağlık Bakanı Dinçyürek: “Bilime ve sağlığa yapılacak her yatırım bizim için değerlidir”

“Kıbrıs Türkü’ne uzanan eli durdurduğumuz Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 50’nci yıl dönümünü 20 Temmuz’da kutlayacağız. Garantör ülke olarak uluslararası hukuk çerçevesinde icra ettiğimiz bu harekâtın ne kadar haklı ve gerekli olduğu, oluşan ve günümüze değin süren güvenlik ortamından anlaşılmaktadır. Ada’da iki devletli çözüme yönelik duruşumuz ve soydaşlarımıza verdiğimiz destek sürecektir. Tüm bu yoğun faaliyet akışı içerisinde kahraman Mehmetçik, ülkemizin hak ve menfaatleri ile asil milletimizin huzur ve güvenliği için kendisine verilen her türlü görevi yerine getirmeye azim ve kararlılığı içerisindedir. Bu vesileyle tüm silah ve mesai arkadaşlarıma görevlerinde başarılar diliyor, her birinizi gözlerinizden öpüyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun.”