Hayvancılar ile Başbakan Ünal Üstel Bakanlar Kurulu sonrası tekrar görüştü!
Toplantı saat 14.00’te başladı…

Trafik denetimlerinde  toplam 2 bin 592 cezai işlem yapıldı Trafik denetimlerinde toplam 2 bin 592 cezai işlem yapıldı

Başbakan  Ünal Üstel ile görüşen, hayvancılar, görüşme sonrası basına açıklama yaptı.  Basın açıklaması Kıbrıs Gerçek Facebook sayfasında canlı olarak verildi.


Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, ithal et, arpa fiyatları ve küçükbaş hayvancıya verilen doğrudan gelir desteği gibi sorunları görüştüklerini belirtti.


Naimoğulları, “Eylem henüz bitmedi, ben söylemeden bitmez, Salı günü tekrar görüşeceğiz” şeklinde konuştu. 


“TAM BİR UZLAŞI SAĞLANMADI” 


Başkan Naimoğulları, eylemlerinin henüz sona ermediğini, tam bir uzlaşı sağlanmadığını aktardı ve Salı günü tekrar görüşeceklerini belirtti. Naimoğulları, “Her konuda görüştük, biz net bir duruş istiyoruz, biz  her gün gelip kavga etmek istemiyoruz, bizim derdimiz çözüm” dedi.

“YAHUDİLER MESARYA’YA ÇÖKÜYOR”


Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, Mesarya Ovası’nda yahudilerin gezdiğini ve üretici bittiği anda arazilerin onlara peşkeş çekileceğini savundu. Naimoğulları “İskele’de binlerce dönüm arazi satıldı, kimse sesini çıkaramıyor, araziler her gün küçülüyor”dedi. Her ne şekilde olursa olsun üretime devam edeceklerini belirten Naimoğulları, “Biz hükümetten anlayış bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


“SALI GÜNÜ TEKRARDAN GÖRÜŞME VAR”


19 Haziran’dan sonra et konusunda bir açılım olacaksa, Hayvancılar Birliği’nin görüşünün alınması ve ithal etin 40 tonu yerine 20 tonun piyasaya sürülmesini talep ettiklerini belirten Birlik Başkanı Naimoğulları “Görüşmeler ılımlı geçiyor, herhangi bir kavga yok çözüm bekliyoruz” dedi ve Salı günü tekrardan görüşeceklerini aktardı.
 

Canlı Yayın:

Editör: Umut Çengi