Kamuda yetkili üç senidaka olan KAMUSEN KTAMS ve KAMU-İŞ bugün Sosyal Sigortalar Dairesi önünde 2 saatlik uyarı grevi yaptı. Grevin gerekçesi ise yapılan keyfi atamlar ve istihdam sorunu olarak gösterildi. Eylemin sonlarına doğru ise Sosyal Sigortalar Dairesi Müdür Tahir Serhat’ta bizzat eylemcilerin yanına gelerek onlara cevap vermek istedi.

KAMUSEN BAŞKANI METİN ATAN: İSTİHDAM SORUNLARI VE KEYFİ UYGULAMALAR ELEŞTİRİLDİ

Girne Sosyal Sigortalar Dairesi önünde gerçekleştirilen uyarı grevinde, KAMUSEN Başkanı Metin Atan, iş yükündeki artışa ve personel eksikliğine dikkat çekti. Atan, müdürün keyfi atamalarının Girne'deki yükü daha da artırdığını ifade etti.

KTAMS BAŞKAN GÜVEN BENGİHAN: ATAMALARIN SİYASİ OLDUĞU İDDİASI

KTAMS Başkanı Güven Bengihan, yapılan atamaların siyasi ve partizanca olduğunu savundu. Kamu Hizmeti Komisyonu'nun yetkilerine vurgu yaparak, bu atamaların olağan dışı olduğunu ifade etti.

KAMU-İŞ BAŞKANI AHMET SERDAROĞLU: "İŞE GÖRE DEĞİL, ADAMA GÖRE İSTİHDAM YAPILIYOR"

Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu, yapılan istihdamları eleştirerek, "İşe göre değil, adama göre" istihdam yapıldığını belirtti. Kamu hizmetinde disiplin ve adaletin önemine vurgu yaparak, siyasilerin memleketin menfaatine odaklanması gerektiğini ifade etti.

SOSYAL SİGORTALAR MÜDÜRÜ TAHİR SERHAT: İSTİHDAMLAR İHTİYAÇ DOĞRULTUSUNDA YAPILDI

Sosyal Sigortalar Müdürü Tahir Serhat, eylemcilere yaklaşarak yaptığı açıklamada, atamaların keyfi olmadığını ve Lefkoşa'da personel eksikliği nedeniyle yapıldığını söyledi. Serhat, personelin siyasi bağlılığının önemsiz olduğunu belirterek, 400 personelle 350 bin kişiye hizmet verdiklerini dile getirdi.

TANSİYONUN YÜKSELDİĞİ AN: MÜDÜR İLE AMİR ARASINDA SÖZLÜ MÜNAKAŞA

Hafta sonu yer yer yağmur bekleniyor Hafta sonu yer yer yağmur bekleniyor

Eylemin devam ettiği sırada Sosyal Sigortalar Müdürü Tahir Serhat ile Lefkoşa'ya atanmış amir arasında tansiyonun yükseldiği bir sözlü münakaşa yaşandı. Müdür, konunun daha önceden bilgilendirildiğini iddia ederken, sendika başkanları müdahale ederek eylemi sonlandırdı.