Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Girne'de yaşanan su kesintisiyle ilgili son durumu paylaştı. Başkan Şenkul, dünden beri ülke genelinde olduğu gibi Girne kentinde de arıza nedeniyle Türkiye'den gelen suyun verilemediğini belirtti.

Arızayla ilgili ekiplerin dünden beri aralıksız çalıştığını vurgulayan Şenkul, "Her şey yolunda giderse yarın öğleden sonra şebekemize su geleceğini öngörüyoruz," dedi. Ancak suyun şebekeye verilmesiyle dağıtım bölgelerine ulaşması arasında geçen sürenin 12-24 saat olduğunu belirterek, vatandaşların bu konuda bilgi sahibi olmalarını istedi.

Şenkul, durumu daha basit bir şekilde açıklayarak, "Bugün arıza giderilirse sizin deponuza su en iyi ihtimalle yarın düşecektir," ifadesini kullandı. Şenkul, kesinti nedeniyle su ihtiyacının yoğunlaşacak olmasının, özellikle kentin üst bölgelerindeki konutların su almasını daha da geciktirebileceğini belirtti.

Son olarak, şeffaf bir iletişim politikası benimsediklerini söyleyen Şenkul, "Bizlerin bildiği tüm bilgileri şeffaf şekilde, eğip bükmeden sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz," dedi.

Amcaoğlu: “KKTC ile İslam ülkeleri arasındaki ticaret geliştirilmeli” Amcaoğlu: “KKTC ile İslam ülkeleri arasındaki ticaret geliştirilmeli”

Girne Belediyesi, su kesintisinin giderilmesi için çalışmalarını sürdürürken, vatandaşların bu süreçte sabırlı olmaları ve su tasarrufu yapmaları çağrısında bulundu.

Editör: Simge YILDIZ