Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, Girne'nin belki de ilk gerçek meydanına kavuştuğunu müjdeledi. Yeni düzenlemeyle birlikte, deniz, çarşı ve Antik Liman'ı birbirine bağlayan Kordonboyu'nun buluşma noktası artık Kordonboyu Meydanı olarak hizmet verecek.

Başkan Şenkul, mevcut cafe ve büfelerin yanına, biri belediye tarafından işletilecek, diğeri ise ihale usulüyle kiraya verilecek iki yeni sosyal alanın ekleneceğini belirtti. Bu alanlar, dar gelirli yurttaşların da çay ve kahve içebileceği mekanlar olacak.

Murat Şenkul, "Kentimize meydanlar kazandıracağımızın ve Kordonboyu'nda dar gelirli yurttaşlarımızın da çayını kahvesini içebileceği belediyeye ait işletmeler yapacağımızın sözünü vermiştik. Çok yakında hayal edip söz verdiğimiz iki konu da hayat bulmaya başlıyor. Az laf çok iş çünkü başka Girne yok" diyerek, çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini vurguladı.

Girne ve Lefkoşa'da sarhoşlar ortalığı birbirine kattı Girne ve Lefkoşa'da sarhoşlar ortalığı birbirine kattı

Şenkul'un paylaşımı şu şekilde;

"Günaydın Girne.

Yeni düzenlemeyle birlikte Girne’miz belki de gerçek anlamda ilk kez bir meydana sahip oluyor.

Bir tarafta deniz, bir tarafta çarşı ve diğer tarafta da bizleri Antik Limana ulaştıran Kordonboyunun buluştuğu noktada artık KORDONBOYU Meydanımız var.

Hali hazırda etrafında bulunan cafe ve büfelere ek olarak biri belediye tarafından işletilmek, diğeriyse ihale usulüyle kiralanma yöntemiyle 2 yeni sosyal alan daha ekleniyor.

Kentimize meydanlar katacağımızın, Kordonboyunda dar gelirli yurttaşlarımızın da çayını kahvesini içebileceği belediyeye ait işletmeler yapacağımızın sözünü vermiştik.

Çok yakında hayal edip söz verdiğimiz 2 konu da hayat bulmaya başlıyor.

Az laf çok iş çünkü başka Girne yok…"