Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Kordonboyu projesindeki son durumu paylaştı. Başkan Şenkul, Kordonboyu’nun 1974’ten beri aynı kaldığını belirterek, projenin tamamlanmasıyla birlikte bölgenin büyük bir değişim geçireceğini söyledi.

Başkan Şenkul, Kordonboyu’nun ülkenin en güzel yerlerinden biri olmasına rağmen, yıllardır karanlık, düzensiz ve yeterli kamusal hizmetten yoksun olduğunu vurguladı. Şenkul, bölgedeki eksiklikleri şu sözlerle ifade etti: “Engelli tuvaleti yoktu, gölgelendirme eksiği olan çocuk parkı vardı, oturup bir kahve içilecek noktası yoktu, çocukların bisiklet, scooter süreceği düzgün zemini yoktu, yolun sonundaki U dönüşü noktasında bir defada dönebilecek yol genişliği yoktu, yağmur direnajı yetersizdi, ağaç sayısı hem yetersiz hem de oldukça kir tutan ağaçlardı.”

Şenkul, projenin öngörülenden bir ay geç tamamlanacağını ancak yakın zamanda Kordonboyu’nun vatandaşların yürüyüşüne açılacağını belirtti. Peyzaj çalışmaları, çocuk parkının dizaynı ve gölgelenmesi ile belediyeye ait büfenin de devreye gireceğini açıkladı. Başkan, “Antik Liman’da olduğu gibi kent güvenlik zabıtalarımızın devriyesi, temizlik ekiplerimizin çalışmalarıyla bu özel bölgeyi her daim sizlere layık seviyede tutacağız” dedi.

Fikri Ataoğlu, Ali Çaygür'ün ölümü sonrası taziye mesajı yayınladı! Fikri Ataoğlu, Ali Çaygür'ün ölümü sonrası taziye mesajı yayınladı!

Bugün aydınlatma direklerinin takılmaya başlandığını ifade eden Şenkul, “Çok yakında ışıl ışıl bir Kordonboyu’na sahip olacağız. Birileri konuşacak biz iş yapacağız. Birileri ayağımızdan çekmeye, engel koymaya çalışacak ama bizi kimse Girne’mizi güzelleştirmekten alıkoyamayacak. Az laf çok iş…” ifadelerini kullandı.