Geçitköy Muhtarı Bayram Avcı'dan Hükümete Teşekkür


Geçitköy Muhtarı Bayram Avcı, Ocak ayında yaşanan aşırı yağışlar ve sel felaketi nedeniyle zarar gören köy halkına sağladıkları yardımlar için hükümete teşekkür etti. Muhtar Avcı, Başbakan Ünal Üstel, Maliye Bakanı Özdemir Berova, Girne Kaymakamı Cemal Özcemoğlu ve Merkez Kaymakamı Niyazi Öztürk'e, zarar ve ziyanlarının giderilmesindeki katkılarından dolayı minnettarlığını dile getirdi.

Hala Sultan Camii’nde “15 Temmuz Şehitlerini Yad” programı düzenlendi Hala Sultan Camii’nde “15 Temmuz Şehitlerini Yad” programı düzenlendi

Bayram Avcı, yaptığı açıklamada, "Bayram öncesi zarar ziyanlarımızı temin ettikleri için hepsine sonsuz teşekkürler" ifadelerini kullandı. Sel felaketinde zarar gören köylüler için yapılan maddi yardımların bankaya yatırıldığını ve bayramdan sonra perşembe günü bankadan alınacağını belirtti.

Başbakan Ünal Üstel, sel felaketi sonrası Geçitköy'de yaptığı ziyarette, "Geçitköy’deki sorunlar ortadan kalkana kadar hükümet buradan elini çekmeyecek" sözü vererek köy halkına destek olacaklarını ifade etmişti. Bu sözlerin arkasında duran hükümet yetkilileri, köydeki zararların giderilmesi için gerekli yardımları yaparak halkın mağduriyetini giderdi.

Muhtar Avcı, hükümetin bu duyarlı yaklaşımının ve yardımlarının köy halkı tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandığını belirterek, başta Başbakan Ünal Üstel olmak üzere, tüm yetkililere teşekkürlerini iletti.