Gazimağusa Belediyesi şehrin genelini etkisi altına alan şiddetli yağışların başladığı ilk saatlerden itibaren vatandaşlardan gelen çağrılara anında müdahale ediyor.

Öğle saatleri itibari ile Gazimağusa'da etkili olan sağanak yağış kentin bazı bölgelerinde yağmur suyu drenajı konusunda olumsuzluklar yaşanmasına neden oldu. Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, ekiplerin yaşanabilecek tüm  olumsuzluklara müdahale etmek adına sahada olmaya devam edeceğini açıkladı.

İngiltere’de siyasi partiler KKTC’ye uçuş yasağının kaldırılması için ortak talepte bulundu İngiltere’de siyasi partiler KKTC’ye uçuş yasağının kaldırılması için ortak talepte bulundu

Gazimağusa Belediyesi ekipleri ilk andan itibaren, yollarda yağmur suyunun biriktiği bölgelere öncelik vererek su taşkınlarına engel olmak amacı ile vatandaşa yardımcı olmaya çalışıyor. Ekipler, yollarda biriken yağmur suyunun tahliyesinin yanında zor durumda kalan bölge halkının da yardımına koşuyor.

Sağanak yağıştan olumsuz etkilenen İsmet İnönü Bulvarı, Gülseren Kavşağı, Anafartalar Caddesi, Sema Otel Çemberi'ne müdahale eden ekiplerin çalışmaları, yağışlı havanın etkisini sürdürmesi halinde artırılarak devam edecek.

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay hem sağanak yağış hem de kentte yaşanan susuzluk sorunu ile ilgili şu açıklamada bulundu:  

“Bugün yaşanan sağanak yağışlar sebebiyle drenaj hatları tıkanan İsmet İnönü Bulvarı,  Gülseren Kavşağı, Anafartalar Caddesi ve Sema Otel Çemberi’nde Belediye ekiplerimiz tıkanan drenaj hatlarında yeniden akışı sağlamak için müdahale ediyor. Ekiplerimiz yaşanabilecek tüm olumsuzluklara müdahale etmek adına sahada olmaya devam edecek.

Bu esnada Geçitköy’den şehre su getiren şebekenin Sınırüstü-Mağusa hattında meydana gelen arıza giderilmiş olup, 24 saattir şehre su verilmektedir. Şu ana kadar depolarına su ulaşmayan evlerin yüksek bölgelerde olması sebebiyle gecikme yaşanıyor, suyun tüm şehirde normal akışının yarına kadar düzelmesini bekliyoruz.”

Editör: Simge YILDIZ