Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Gundem Kıbrıs TV’de konuşan Bakan Gardiyanoğlu, Genel Sağlık Sigortası, çalışma affı ve Ulusal Birlik Partisi kurultayı hakkında dikkat çeken değerlendirmeler yaptı.

GENEL SAĞLIK SİGORTASI ÇALIŞMALARI HIZ KAZANIYOR


Göreve geldikleri günden bu yana Genel Sağlık Sigortası için yoğun çalışmalar yürüttüklerini belirten Gardiyanoğlu, bu sigortanın parça parça deneme aşamasına geçildiğini söyledi. Gardiyanoğlu, Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın Cuma günü KKTC’ye geleceğini ve bu konunun görüşmelerin önemli bir gündem maddesi olacağını açıkladı.

ÇALIŞMA AFFI MECLİS GÜNDEMİNDE


Çalışma affı hakkında bilgi veren Gardiyanoğlu, affın 3 Temmuz’da Meclis’e sunulacağını ve 5 Ağustos’ta yürürlüğe gireceğini duyurdu. Gardiyanoğlu, hükümetin para toplama peşinde olmadığını, asıl hedefin kaçakları yakalamak ve kayıt dışılığı önlemek olduğunu vurguladı.

“Örneklerle Yalan Haberlerden Korunma Kılavuzu” yayımlandı “Örneklerle Yalan Haberlerden Korunma Kılavuzu” yayımlandı

UBP KURULTAYI VE ÜNAL ÜSTEL'E DESTEK


Ulusal Birlik Partisi kurultayına ilişkin görüşlerini paylaşan Gardiyanoğlu, Genel Başkan ve Başbakan Ünal Üstel’e ilk destek veren kişi olduğunu ifade etti. Gardiyanoğlu, Üstel’in liderlik vasıflarını ve tecrübesini överek, “Ünal Bey’in inatçı ruhu kendine politikada artı katıyor. Eğer bana genel başkan diyorsa 'bu yasa geçecek yanındayım' biliyorum ki 1 saat sonra geri adım atmayacak” dedi.

TECRÜBE VE İSTİKRAR VURGUSU


Gardiyanoğlu, Ünal Üstel ile olan çalışma ilişkisini ve tecrübelerini anlattı. “En tecrübeli kişi olarak konuşacağım” diyen Gardiyanoğlu, Üstel’in politikada özgüven aşılamada çok önemli bir rol oynadığını belirtti. Üstel’in soğukkanlı ve tecrübeli bir lider olduğunu söyleyen Gardiyanoğlu, “Biz ülke yönetiyoruz, market yönetmiyoruz. Ünal Üstel benim çalıştığım 5. Başbakandır. Biliyorum ki başbakan her konuda destek verecek. Ünal bey abidir. Bu siyasette farklı bir terimdir. Ünal Bey sizi dinler, tecrübeli ve soğukkanlıdır” ifadelerini kullandı.

"ÜNAL ÜSTEL'E BİR DÖNEM DAHA İHTİYAÇ VAR"


Gardiyanoğlu, Ünal Üstel’in liderliğinde birçok projenin hayata geçtiğini ve ciddi atılımların başladığını vurguladı. Üstel döneminde tüm bölgelerde önemli yatırımların yapıldığını söyleyen Gardiyanoğlu, “Bir dönem daha Ünal Üstel’e ihtiyaç var. Ünal beye destek veren bir başbakana ve abiye sahibim. Yanlış yaptığımızda tecrübeleri ile yol gösteren bir abiye sahibim. İstikrar için ben Ünal Üstel’in yanındayım” diyerek sözlerini noktaladı.