ÖZEL HABER |

Kira fiyatları hem vatandaşların hem de öğrencilerin belini kırmaya devam ediyor. 

HEM DÖVİZ HEM ZAM!

Bir taraftan ev kiralarının Türk Lirası üzerinden değil de döviz üzerinden olmasından dolayı sürekli artış gösteren fiyatlara bir de ev sahiplerinin sürekli artış yapmasından dolayı insanlar maaşlarının büyük bir kısmını kira ödemek için kullanıyor.

Berova:"Kıdem tazminatları DAÜ'nün üzerinde olan en büyük kamburlardan biri" Berova:"Kıdem tazminatları DAÜ'nün üzerinde olan en büyük kamburlardan biri"

350 STG’DEN BAŞLIYOR!

2 yatak odalı bir dairenin kira fiyatı 350 STG’den, yani 14 bin 160 TL’den başlarken, 3 yatak odalı ve daha geniş ev kiralarının fiyatları 600 STG’ye kadar varıyor. En düşük ev kirası, bir asgari ücretin yarısından fazlasına tekabül ediyor.

VATANDAŞ İSYAN İÇERİSİNDE!

Dövizin TL karşısında artmasından ve ev fiyatlarının döviz bazında olmasından dolayı bankalardan kredi çekip ev satın alamayan vatandaş çareyi kiralık evlerde buluyordu. Ancak yaşanan döviz artışı ve yapılan zamlar sonrası kiralık evlerin de cazibesi kalmamış durumda. Aylık ödenen miktar nedeniyle vatandaş geçinemez duruma gelirken, ev sahiplerinin acımasız tavrından dolayı kirada kalan vatandaşlar isyan içerisinde!

Editör: Simge YILDIZ