Kıbrıslı Türk ve Rum siyasi partiler çarşamba günü ara bölgede bir araya gelecek Kıbrıslı Türk ve Rum siyasi partiler çarşamba günü ara bölgede bir araya gelecek

Esentepe'de bir ikametgahta uyuşturucu ve kaçak göçmen yakalandı.

Polis Basın Subaylığı'ndan verilen bilgiye göre, 18 Mayıs 2024 tarihinde Esentepe'de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ile Girne Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından bir ikametgaha düzenlenen operasyon sonucunda çok sayıda uyuşturucu madde ve kaçak göçmen yakalandı.

Operasyonda, N.T.A. (23) adlı şahsın tasarrufunda yaklaşık 7 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile tütün ile karışık hintkeneviri içeren ucu yanık puro ele geçirildi. Ayrıca, Çatalköy’de bulunan ikametgahında yapılan aramada yaklaşık 1 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde daha bulundu.

O.P.A. (22) adlı şahsın tasarrufunda hintkeneviri içeren bir sigara ve yaklaşık 3 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde, C.A.U. (28) adlı kadının tasarrufunda uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 2 adet MDMA türü hap ve M.J.O. (29) adlı kadının tasarrufunda hintkeneviri içeren bir sigara bulunarak emare olarak alındı. Bahse konu şahıslar ve olayla bağlantısı olduğu tespit edilen O.A.T. (32) tutuklandı.

Operasyon kapsamında, eğlenceye katılmak için söz konusu ikametgahta bulunan üçüncü ülke uyruklu toplam 19 kişinin muhaceret kontrollerinde, ülkede yasal statüleri olmadığı ve ikamet izinsiz olarak bulundukları tespit edilerek tutuklandılar.

Polisin konuyla ilgili soruşturması devam ediyor.

Editör: Simge YILDIZ