Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, ülkeden üretimin bitmesinin, Kıbrıs Türk halkının varoluşunu sorgulanır hale getireceğine dikkat çekti. Erhürman, Kasaplar Birliği ve Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği yetkilileriyle yaptığı görüşmelerde önemli açıklamalarda bulundu.

Ziyaretler sırasında konuşan Erhürman, üretimin sona ermesinin ekonomik varoluşlarını sorgulanır hale getireceğini belirterek, "Başkaları çekmiyor olabilir ama biz bunun gailesini çekiyoruz" ifadelerini kullandı. Erhürman'ın beraberindeki CTP heyeti, Kasaplar Birliği ve Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği yetkilileriyle bir araya geldi.

Yönetim Eleştirisi ve Ekonomik Sorunlar

Erhürman, ülkenin kötü yönetildiğine vurgu yaparak, hayvancılar, kasaplar ve tüketicilerin içinde bulundukları durumdan şikayetçi olduğunu dile getirdi. Maliyenin de bu durumdan şikayetçi olması gerektiğine işaret eden Erhürman, ekonominin büyük bir kısmının güneye kaydığına dikkat çekti. Erhürman, ülkedeki yöneticilerin çoğu zaman sessiz kaldığını ve bileşenleri birbirine karşı kışkırttığını belirtti.

Nüfus Artışı ve Planlama Sorunları

Erhürman, kontrolsüz nüfus artışına dikkat çekerek, planlama yapılamamasının sorunları derinleştirdiğini ifade etti. Nüfus artarken hayvan sayısının azalmasının piyasayı olumsuz etkileyeceğini belirten Erhürman, planlama yapmanın önemine vurgu yaptı.

Sektörel Sorunlar ve Hükümet Eleştirisi

Heyetin görüştüğü Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ise hükümetin tutarsız ve ciddiyetsiz davranışlar sergilediğini belirtti. Sektördeki sorunların çözülmediğini ve çiğ süt fiyatlarının 24 gündür açıklanmadığını dile getiren Naimoğulları, hayvan üreticilerinin verilen sözlere rağmen sorunlarının çözülmediğini ifade etti.

Başbakan Üstel, Hocalı katliamının 32’nci yıl dönümünde mesaj yayımladı Başbakan Üstel, Hocalı katliamının 32’nci yıl dönümünde mesaj yayımladı

Sonuç ve Gelecek Perspektifi

Erhürman, üretimin durmasıyla birlikte ekonomik varoluşlarının sorgulanabileceğine dikkat çekerken, sektörel sorunlar ve hükümetin tutumuna ilişkin eleştirilerin devam ettiği bir dönemde oldukları vurgulandı. Hayvancılık sektöründeki gelişmeler ve ekonomik planlama konularındaki eksiklikler ön plana çıktı.