Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, katıldığı bir televizyon programında, hayat pahalılığı öngörülerinin son iki ayda karikatüre döndüğünü ifade etti.

Ertuğruloğlu ve Amcaoğlu, Kocaeli'de resmi temaslarda bulundu Ertuğruloğlu ve Amcaoğlu, Kocaeli'de resmi temaslarda bulundu

"Bir işletme için 10-20 marj belirlenmesinin, karaborsa oluşumunu engellemek adına önemli"

Erhürman, çıkış önerilerini net bir şekilde ortaya koyarak, temel tüketim ve gıda maddelerinde kar marjlarının belirlenmesi gerektiğini belirtti. Rekabetin bozulmaması şartıyla marjların belirlenmesi gerektiğini vurgulayan Erhürman, örneğin yüzde elli kar marjıyla çalışan bir işletme için 10-20 marj belirlenmesinin, karaborsa oluşumunu engellemek adına önemli olduğunu ifade etti.

"Alt gelir grupları korunmalı"

DPÖ (Denetim ve Polis Örgütü) önünde bu konuda çalışmaların bulunduğunu belirten Erhürman, denetimlerin düzenli bir şekilde yapılacağını ve ihlallerin cezalandırılacağını ekledi. Hayat pahalılığı ile mücadele edilebilmesi için en alt gelir gruplarının en azından korunması gerektiğini dile getiren Erhürman, iki ay içinde hayat pahalılığı öngörülerinin gerçekleşmediğini ve ülkenin yönetilmediğini, "başı bozuklar takımı" ifadesiyle eleştirdi.