Kıbrıs Türk Elektrik Çalışanları Sendikası (El-Sen) yetkilileri, Ercan Havalimanı'nın elektrik enerjisini kesme girişimlerine engel olan polislerden şikayetçi oldu.

Lefkoşa'da iş kazası! Lefkoşa'da iş kazası!

Geçen hafta Cuma günü, El-Sen, T&T Şirketi’nin işletmecisi olduğu ve Emrullah Turanlı'nın yönettiği Ercan Havalimanı’nın 92 milyon TL'lik elektrik borcu nedeniyle havalimanının elektriklerini kesmek amacıyla Meriç Trafo Merkezi önünde toplandı. Ancak, El-Sen’in bu açıklamasının ardından polis, kesim işleminin yapılacağı Meriç Trafo Merkezi önünde geniş güvenlik önlemleri aldı ve El-Sen yetkililerinin girişimini engelledi.

El-Sen yetkilileri, polisin bu engellemelerine tepki göstererek, polisten şikayetçi olacaklarını belirtti. Sendika Başkanı Ahmet Tuğcu, Demirhan Polis Karakolu'na giderek resmi şikayette bulundu.

Sendikadan yapılan açıklamada, "Önce görevimizi icra etmemize engel olanları Demirhan Polis Karakolu'na şikayette bulunduk, daha sonra Meriç Trafo Merkezi'ni ziyaret ettik. Emrullah Turanlı'ya sağlanan polis koruması devam etmektedir," ifadelerine yer verildi.