Fenerbahçe'de gerçekleştirilen Olağan Seçimli Genel Kurul'da oyların çoğunu alarak Aziz Yıldırım'ı geride bırakan Ali Koç, yeniden başkanlığa seçildi.

İki aday sonuçlar resmen açıklanmadan önce kürsüye birlikte geldi. Seçimi kaybeden Aziz Yıldırım kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Koç ve Yıldırım kürsüde birbirine sarıldı.

KOÇ'UN BAŞKANLIĞINI AZİZ YILDIRIM AÇIKLADI

Sonuçlar sonrası Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe'ye yakışan bir kongre yaptık. İnşallah Ali Koç ve arkadaşları bu sene Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar. Elimizden gelen desteği veririz. İyi ki varsınız. İyi ki Fenerbahçeliyiz." dedi.

Türkiye - Portekiz maçının ilk 11'leri Türkiye - Portekiz maçının ilk 11'leri

ALİ KOÇ'UN YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Erol Bilecik, Burak Kızılhan, Sertaç Komsuoğlu, Acun Ilıcalı, Ahmet Ketenci, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç, Rıfat Perahya ve Selma Rodopman.

"FENERBAHÇE ÇAĞI BAŞLIYOR"

Yeniden Fenerbahçe Başkanlığına seçilen Ali Koç açıklamalarda bulunuyor.

"Güzel, demokratik, heyecanlı, yeri geldi mi coşkulu, yeri geldi mi gergin bir kongreyi geride bıraktık. Bugün, yaklaşık 28 bin üyemiz oy kullandı. Bu bir rekordur. Türkiye'de hiçbir kulüp bu rakamlara yaklaşamıyor. Her yerde büyüğüz, burada da büyüklüğümüzü gösterdik."

"Kongrede yarıştığım sayın Aziz Yıldırım ve ekibine, siz değerli kongre üyelerimize şahsım, yönetim kurulum ve tüm camiamız adına teşekkür ediyoruz."

"Birkaç kez tekrar ettim, 'Bu yarışın bir kaybedeni olmasın, bir kazananı olsun. O da Fenerbahçe olsun.' dedim. Şimdi bunu hep beraber gerçekleştirme zamanı. Artık Fenerbahçe çağı, bugünden itibaren başlıyor."

"Bizler, 'Hiçbir kulüpte olmayan bu dostluk' dizelerini sahipleniriz. Hem de artık sıkı sıkıya sahipleneceğiz."

"Sizden ilk ricam, hepimizin ilk vazifesi... Artık Fenerbahçe'yi, hocasını, sporcularını, başkanını, yönetimini sosyal medyada çerez halin getirmeyelim. Buradaki bütün gücümüzü rekabete, rakiplerimize, belden aşağı vuranlara ve yıkmak istediğimiz sisteme harcayalım."

"Eminim ki Riva tarafında bu akşamki sonuçlardan memnun olmayan biri vardır. Artık değişim zamanı."

"Sesini yükseltenler, bize karşı güç gösterisi yapanlar çok iyi bilsinler ki, ağaçları büyüten gök gürültüleri değil yağmurlardır. Fenerbahçe sağanak yağmuruna herkes hazır olsun."

"Şimdi sen, ben değil; bizim için, Fenerbahçe için... Yaşa Fenerbahçe, en büyük Fenerbahçe, iyi ki Fenerbahçe."

Editör: Simge YILDIZ