Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Türkiye’de üniversitelere başvuracaklar için “yol haritası” Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Türkiye’de üniversitelere başvuracaklar için “yol haritası”

"Dünya Barış Üniversitesi 2024-2025 eğitim-öğretim yılı için gerçekleştireceği “KKTC Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı”nı 12 Haziran 2024 Çarşamba günü saat 11:00'da gerçekleştirilecektir.

Sınava tüm lise mezunu veya liseden bu yıl mezun olacak KKTC vatandaşları ve lise eğitimini (4 yıl kesintisiz) KKTC’de tamamlamış olan T.C vatandaşı öğrenciler katılım sağlayabilecektir.

Ayrıca; Dünya Barış Üniversitesi'nde  en az iki dönem eğitim almış, kayıtlı oldukları dönemin tam ders yükünü alıp başarılı olmuş ve son döneminde aşağıda belirtilen dönem ortalamaları ve aynı zamanda 3.00 genel not ortalaması elde eden öğrencilere Akademik Başarı Bursu sağlanır.
Afiş üzerinde yer alan QR kod aracılığıyla veya https://www.wpu.edu.tr/exam linki üzerinde detaylı bilgi alarak sınav başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
%100 burs imkanı sağlayan sınava son başvuru tarihi 10 Haziran 2024 Pazartesi günüdür."Kktc Burs Sinavi 2024 12 Hazi̇ran (2)

Editör: Pelinsu Kamalı