Miçotakis, bugün Guterres ile görüşecek Miçotakis, bugün Guterres ile görüşecek

Eğitim-araştırma ve kültürel iş birliğinin sağlanmasına ilişkin olarak Dünya Barış Üniversitesi yetkilileri ile İran İslam Cumhuriyeti Ankara Kültür Müsteşarı Seyyed Ghasem Nazimi tarafından yürütülen görüşmeler neticesinde mutabakata varıldı.


Dünya Barış Üniversitesi açıklamasında, dil öğrenmenin kültürlerarası anlayış ve barışa katkı sağladığına olan inanç çerçevesinde Dünya Barış Üniversitesi tarafından İran İslam Cumhuriyeti Ankara Kültür Müsteşarlığı altında faaliyet gösteren Farsça Dil Eğitim Merkezi (FÖMER) ile 5 Haziran 2024 tarihinde Ankara'da önemli bir iş birliğine imza atıldığı belirtildi. Bu iş birliği çerçevesinde, Dünya Barış Üniversitesi tarafından düzenlenecek Farsça dil kursları aracılığıyla öğrencilere ve topluma İran kültürünü ve dilini tanıma fırsatı sunulacağını duyurdu.


Bu heyecan verici projenin hem akademik hem de kültürel açıdan zenginleştirici bir deneyim olmasını dileyen  Dünya Barış Üniversitesi , kültürel çeşitliliği desteklemeye ve dünya barışına katkıda bulunmaya devam edeceklerini ifade etti.

Resim 2024 06 14 111439365