Kıbrıslı Türk yüzücü Doğukan Ulaç, Kuzey Kıbrıs Su Sporları Federasyonu başkanının kendisini tebrik etmemesinden duyduğu üzüntüyü sosyal medya hesabından dile getirdi.

Doğukan Ulaç, Türkiye Açıksu Yüzme Kış Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışları'nda 3. kez Türkiye Milli Takımı'na seçilmiş olmanın gururunu yaşadığını belirtti. Ancak, açıklamasında, KKTC'nin çeşitli üst düzey yetkilileri ve diğer federasyon başkanlarından gelen tebriklerin arasında, Kuzey Kıbrıs Su Sporları Federasyonu başkanının tebrik eksikliğine dikkat çekti.

Ataoğlu, dünya rehberler gününü kutladı Ataoğlu, dünya rehberler gününü kutladı

Doğukan Ulaç’ın açıklaması şöyle:

“Ülkemi (KKTC’yi) ve Türkiyeyi en güzel şekilde temsil edmeye çalışıyorum ve etmeye da devam edeceğim bu yarışma ile birlikte 3. Sefer Türkiye Milli Takımına seçildim, Cumhurbaşkanımız,Başbakanımız bütün milletvekillerimiz ve muhalefet başkanları, Spor Dairesi Müdürü ve Spordan sorumlu müsteşarımız, KKTC Milli Olimpiyat Komitesi başkanı, yöneticilerimiz ve diğer federasyonlardan başkanlar ve yöneticiler benimle iletişime geçip beni tebrik ettiği için teşekkür ederim, fakat doğduğum büyüdüğüm yetişdiğim Kuzey Kıbrıs Su Sporları Federasyonu başkanımızın benimle bir iletişime geçip tebrik bile dahi etmemesi beni kırmış ve üzmüştür.. Olaya profesyonel şekilde bakıp ben çalışmalarıma ve başarılarıma devam edecem..”