Günlerdir gündemi sarsan sahte diploma soruşturması kapsamında, geçtiğimiz saatlerde önemli gelişmeler yaşandı. İlk tutuklama, Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurumu (YÖDAK) Genel Sekreteri Derviş Refiker'in gözaltına alınmasıyla gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Koruması Tutuklandı: Şerif Avcıl Gözaltına Alındı

Ardından, sahte diploma soruşturmasıyla ilgili ikinci kritik tutuklama gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın koruması olan polis Şerif Avcıl tutuklandı. Ancak, tutuklandıktan sonra Avcıl'ın hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

YÖDAK Başkanı İstifa Etti: Turgay Avcı Görevi Bıraktı

Amcaoğlu ve Kamacıoğlu, Yapı Fuarı Turkeybuild-İstanbul’daki KKTC stantlarını ziyaret etti Amcaoğlu ve Kamacıoğlu, Yapı Fuarı Turkeybuild-İstanbul’daki KKTC stantlarını ziyaret etti

Bugün sabah saatlerinde ise YÖDAK Başkanı Turgay Avcı, istifasını Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a sunarak görevinden ayrıldı. Avcı da sahte diploma soruşturması kapsamında tutuklananlar arasındaydı.Aynı gün tutuklanan Mehmet Hasgüler ile birlikte teminat şartlarını yerine getirerek tutuksuz yargılanmalarına karar verilmişti.

Editör: Umut Çengi