Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalar yaptı.

Bakan Dinçyürek, göreve gelir gelmez hem altyapı projelerini artırmayı hem de vatandaşa kaliteli sağlık hizmeti götürmeyi hedef olarak belirlediklerini belirterek,  bir buçuk yıl içerisinde hayata geçirilecek olan somut projelerle sağlıkta çok daha iyi bir noktaya gelineceğini aktardı.

İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi toplandı İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi toplandı

Ambulans eksiği konusunda devlet-özel iş birliği ile önemli adımlar attıklarının altını çizen Dinçyürek, “Şu an bağışlananlarla birlikte 12 ambulans hizmete koyuyoruz. 5 tane daha ambulans için ihaleye çıkıyoruz. Yeni bağışlarla birlikte toplam 21 tane yeni ambulansı 1 yıl içinde hizmete koymayı hedefliyoruz” dedi.

Dinçyürek, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Acil Servisinde kapsamlı bir yenileme çalışmasının sürdüğünü, Gazimağusa Hastanesi’nde ise Kalp ve Damar Cerrahisinin açılacağını ifade etti.

Bakan Dinçyürek, gelecek hafta ise Maraş’ta bin metrekarelik bir alanda yeni hastane projesinin başlayacağını açıklayarak, Lefke Cengiz Topel Hastanesi’ne de yeni bir Acil Servis yapılacağını söyledi.

Sağlık servisini her alanda güçlendirme istediklerine vurgu yapan Bakan Dinçyürek, Türkiye’de ihtisas eğitimi gören yaklaşık 100 öğrenci ile bir araya geldiklerini, gençlerin hekimlik kariyerlerine ülkelerinde devam etmesi için tüm şartları zorlayacaklarına dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Dinçyürek, Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) kurultayına da işaret ederek, iç siyasetin her zaman sıcak olduğunu söyledi.

Dinçyürek, 20 bin üyeli UBP’nin demokratik olgunlukla kurultayını yapacağını, Ünal Üstel ve ekibinin güven tazeleyerek yoluna devam edeceğini kaydetti.

Editör: Pelinsu Kamalı