TCG Anadolu (L-400) yarın ziyarete açılıyor TCG Anadolu (L-400) yarın ziyarete açılıyor

Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek, Zeytin Ağacı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (ZAYDER), Lapta Kültür ve Dayanışma Derneği, Çukurovalılar Dayanışma Derneği ile Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği Acil Durum Hastanesi’nde düzenlenen toplu sünnet etkinliğine katılarak açıklamalarda bulundu. 

Dr. Hakan Dinçyürek, etkinlikte toplam 26 çocuğun sünnet edileceğini, sünnetin ülkemiz ve inancımız için büyük bir öneme sahip olduğunun altını çizerek, yaz döneminde sivil toplum örgütleriyle iş birliği yaparak gelen talepleri bakanlık olarak karşılamaya çalışacaklarını belirtti. 

Dinçyürek, hedeflerinin yalnızca Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi veya Acil Durum Hastanesi değil, ada genelindeki tüm hastanelerde benzer etkinlikler düzenlemek olduğunu kaydetti. 

Etkinliğe katkıda bulunan sivil toplum örgütlerine ve tüm katılımcılara teşekkür eden Bakan Dinçyürek, "Çocuklarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bugün bu sünnetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen başta acil durum hastanesi, özellikle üroloji servisi, servis hekimleri, hemşireleri, ameliyathane hemşireleri ve tüm personele bakanlığım adına teşekkür ediyorum," şeklinde konuştu.

Dernek başkanları, bayram öncesinde aileleri sevindirmenin ve çocukları sağlıklı ve huzurlu bir şekilde bayrama hazırlamanın heyecanını yaşadıklarını ifade ettiler. 

Toplu sünnet organizasyonunun başarıyla gerçekleşmesinden duydukları mutluluğu dile getirirken, dernek başkanları gelecekte de benzer etkinliklerle ailelere destek olmaya devam edeceklerini, bu etkinliğin gerçekleşmesi için katkı koyan başta Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek, tüm doktor ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti.