ÖZEL HABER |

Son genel seçimlerde Demokrat Parti’den aday olan ve meclise seçilen Hasan Tosunoğlu, vekil olduktan sonra devletten ihaleler almaya devam etmişti. Bu süreçte ihale bedelinin çok üzerinde devletten para aldığı ortaya çıkan Tosunoğlu, halkın ve partililerinin nazarında çok zor durumda kalmıştı.

Dağyolu (Fota) yolu tamir ediliyor Dağyolu (Fota) yolu tamir ediliyor

İHALE ALIRKEN MUTLU, ALAMAZKEN ÖFKELİ!

Tosunoğlu’nun, devletten ihale aldığı sürece adete “Hayalet Casper” gibi görünmez olması ve hiç ses çıkarmaması ancak kamuoyu baskısı nedeniyle artık devletten ihale alamadığı günden itibaren ise adeta “Aslan” kesilip kendi parti başkanına öfke saçması gözlerden kaçmadı.

HEDEFİ ATAOĞLU’NU DEVİRMEK

Kamuoyunun tepkisinden sonra bir milletvekilinin, görev süresi içerisinde devlet ile iş yapmasının doğru olmadığını direkt Tosunoğlu’nun yüzüne ifade ettiği öğrenilen Başbakan Yardımcısı ve Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, bu adımı ile Tosunoğlu’nun hedefi haline geldi. Tosunoğlu, o günden itibaren kurduğu ekiple Ataoğlu’nu devirme peşinde. 

PARTİLİ TOSUNOĞLU’NA ÖFKELİ

Bireysel menfaati için Ataoğlu’na saldıran Tosunoğlu’na, kendi partisinin tabanı da öfkeli. Partililerin, Tosunoğlu’nun istifasını isteyecek kadar tepki içerisinde olduğu öğrenildi.