Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN), et ithalatının çözüm olmadığını ve bunun hükümetin sorun karşısındaki çaresizliğinin bir ilanı olduğunu belirtti. Sorunun kaynağının üretimdeki yetersizlik ve verimsizlik olduğunu vurgulayan DAÜ-SEN, hükümetin tarım ve hayvancılıktaki üretimi ve verimi artırmak için paydaşlarla görüşmesi gerektiğini ifade etti.

Zorlu Töre,  Yüksek Mahkeme Başkanı Bertan Özerdağ’ı ziyaret etti Zorlu Töre, Yüksek Mahkeme Başkanı Bertan Özerdağ’ı ziyaret etti

"İTHALATI KALICI BİR ÇÖZÜM OLARAK GÖRMEK BÜYÜK BİR HATA OLUR"

Yapılan açıklamada, "Hayvancı ve çiftçi ile görüşmemek, görüşme taleplerini reddetmek, eylemlere duyarsız kalmak kabul edilebilir değildir. Sorun çözmenin birinci koşulu, paydaşlarla görüşmektir. İthalatı kalıcı bir çözüm olarak görmek büyük bir hata olur," denildi.

DAÜ-SEN HÜKÜMETE, YÜKSELEN SESE KULAK VERMESİ ÇAĞRISI YAPTI!

DAÜ-SEN, hükümete seslenerek, yükselen sese kulak vermesini ve sorunun çözümü için paydaşları ile görüşmesini talep etti. "Kavga ve eylem ortamını sonlandırmak hükümetin görevidir. Eylem devam ederken görüşme yapmam demek, görüşmeyi ve çözüm bulma çabalarını reddetmek demektir. Hükümetin gerginliği devam ettiren, kavga ortamını besleyen ve körükleyen anlayışı ile sorun çözmek mümkün değildir," ifadelerine yer verildi.

DAÜ-SEN, hükümetin tarım ve hayvancılık sektöründeki sorunları çözmek için kısa, orta ve uzun vadeli planlar oluşturması gerektiğini belirterek, paydaşlarla yapılacak görüşmelerin bu süreçte önemli bir rol oynayacağını kaydetti.

Editör: Umut Çengi