Cumhuriyetçi Türk Partisi Milletvekili Fide Kürşat’ın, İçişleri Bakanı Dursun Oğuz’a “Süper Mario” benzetmesi gündem oldu. 

ÇOK SERT ELEŞTİRLER

“Biz size arzu ettiğiniz noktada destek olacağız” “Biz size arzu ettiğiniz noktada destek olacağız”

Oğuz’a karşı çok sert ifadeler kullanan ve birçok iddia ile sorular soran Kürşat, Oğuz’dan bu sorulara cevap vermesini talep etti.

“ARAZİLER KİME NEYE GÖRE KİRALANIYOR?”

Kürşat, “Net cevap istiyorum? Bu araziler kime neye göre kiralanıyor? Kriter dediğiniz UBP’nin parti organlarında yer almak, örgüt başkanı olmak, kadın kolları başkanı olmak ya da en kötü üyesi olmak. Hısım akraba olmak mı?” diye sorarken, siyasi rant komisyonunun bir an önce feshedilmesi gerektiği ve tarımsal arazilerin kiralanmasının direkt olarak Tarım Bakanlığı’na verilmesi gerektiğini savundu.

“OĞUZ BU İŞİ SİYASİ RANTA DÖNÜŞTÜRDÜ”

“Son haftalarda Tarımsal arazilerin kiralanması konularında tartışmalar yaşanıyor. Bu konuların adaletsizce bu gayri meşru hükümet yapısı içerisinde siyasi ranta dönüştürüldüğü gündemdedir” diyen Kürşat, Dursun Oğuz’un birçok söz verdiğini, bu konuda art niyetin olduğu izleniminin yaratılmasının hoş olmadığını ve kendisinin Tarım Bakanlığı döneminde hayvancılık için yaptıklarının ortada olduğunu söylediğini hatırlatarak, Oğuz’un sayesinde üreticilerin bir bir üretimden kopmaya başladığını ifade etti.

“TARIMA VERDİĞİ ZARARLAR YETMEDİ SIRA ŞİMDİ İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDA”

Oğuz’un, Tarım Bakanı olduğu dönemde sektöre verdiği zararların yetmezmiş gibi şimdi de İçişleri Bakanlığından üreten kesimlerin arasında adaletsizce, partizanca ayrım yaptığını iddia etti. 

HERKESİ BİRBİRİNE SOKTU

Kürşat, “Hayvancıyı, çiftçiyi, patatesçiyi, yani kısacası köylüleri adanın her yerinde birbirine sokmuştur” suçlaması yaptığı Oğuz’a yönelik çok sert iddialar ortaya attı ve içişleri bakanına çok sayıda soru yönelterek cevap vermesini istedi.