Cumhuriyetçi Türk Partisi'nden Güzelyurt için sert eleştiriler: "Güzelyurt’u unuttunuz, bu halk sizden hesap soracak!"

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Güzelyurt İlçe Başkanı Çağlar Gulamkadir, yaptığı açıklamada, Ulusal Birlik Partisi (UBP) hükümetini Güzelyurt’u ihmal etmekle suçladı. Gulamkadir, UBP zihniyetinin Güzelyurt’u yükseköğrenimden sağlığa, iş yaşamından narenciyeye kadar birçok alanda kaosa sürüklediğini belirtti.

"UMUTSUZ OLMAYACAĞIZ"

Gulamkadir, karamsarlığa kapılmayacaklarını, ülkeyi aydınlık bir geleceğe taşıyacaklarını, birlikte yöneteceklerini ve eşitlikçi, hakça, adil bir düzeni mutlaka kuracaklarını vurguladı.

"ÜSTEL HÜKÜMETİ YASA TANIMIYOR, İNSAN HAKLARINA ALDIRMIYOR!"

Üstel Hükümeti'nin aldığı kararlara Güzelyurt'ta da uymadığını belirten Gulamkadir, hükümetin yasa tanımadığını ve insan haklarına aldırmadığını ifade etti. Gulamkadir, Güzelyurt Belediyesi'ne bağlı işçilerin ve Cypfruvex'in üçüncü ülkelerden getirdiği emekçilerin, bakanlığın uyguladığı çalışma yasağı saatlerine rağmen insanlık dışı şartlarda çalıştırıldığını belirtti. Güzelyurt Belediyesi’ni, Çalışma Bakanlığı'nın uyguladığı çalışma yasağı saatlerine uymaya çağırdı.

"ESNAF YALNIZLIĞA İTİLMİŞ, SORUNLAR DAYANILMAZ NOKTADA"

Güzelyurt esnafının yalnızlığa itildiğini, aydınlatma, çöp ve çevre temizliği sorunlarının dayanılmaz bir noktaya geldiğini belirten Güzelyurt İlçe Başkanı Çağlar Gulamkadir, Güzelyurt Belediyesi'nin reklam panolarını propaganda aracı olarak kullanmasını eleştirdi. Gulamkadir, belediyeyi "ben yaparım, olur" zihniyetiyle hareket etmekle suçladı.

"NARENCİYE SEKTÖRÜNDE KAOS"

Plansızlığın ve iş bilmezliğin bedelini ödeyen narenciye sektöründe ciddi bir kaos yaşandığını belirten Gulamkadir, Cypfruvex'te işçilerin tedirgin olduğunu ve yandaşlık politikaları ile baskıcı yaklaşımların üretimde huzuru yok ettiğini ifade etti.

Hasipoğlu: "Tezkere, Anavatanımızın yasama gücünün de KKTC’nin yanında olduğu gerçeğini hatırlatmaktadır" Hasipoğlu: "Tezkere, Anavatanımızın yasama gücünün de KKTC’nin yanında olduğu gerçeğini hatırlatmaktadır"

"UBP-DP-YDP ORTAKLIĞININ YANLIŞLARI İSYAN NOKTASINA GETİRDİ"

Gulamkadir, UBP-DP-YDP ortaklığının yanlışlarının, Güzelyurt insanını isyan noktasına getirdiğini belirterek, Güzelyurt’u unutanların yeni dönemde yerinin olmayacağını vurguladı. CTP, Güzelyurt’a ve ülkeye sahip çıkacaklarını, kenti terk etmeyeceklerini belirtti. Yanlışların takipçisi olacaklarını ve güzel günler için kenetleneceklerini ifade etti.