Yeniboğaziçi'nde yükselen Park Towers'ın sakinleri, otopark sorunuyla boğuşuyor. 

PARK YERİ YOK!

Seksene yakın tapulu arazi olmasına rağmen otopark bulamayan bölge insanı büyük bir isyan içerisinde. Bu durum karşısında bahse konu inşaatın izinleri ve projeye uygunluğu sorgulanırken, müteahhit firmaya karşı gösterilen tepkiler yükselmeye devam ediyor.

GİZEMLİ İŞBİRLİĞİ

Tartışmalar devam ederken, inşaat şirketi ile geçmiş belediye başkanlarının arasındaki gizemli işbirliği de dikkat çekiyor. Projenin legal zemini hakkında kafa karışıklığı varken, belediye parkına yapıldığı iddia edilen trafo odası konusunda ise henüz resmi bir açıklama gelmedi.

ÇOCUKLAR DIŞKILAR İÇERİSİNDE OYUN OYNUYOR!

Sitede yaşayan aileler, çevresel hijyen sorunlarına da dikkat çekerken, çocuklarının kanalizasyon sorunu nedeniyle yeryüzüne taşan dışkılarla temas etmesi ve bu sorunun çözümsüzlüğü nedeniyle büyük bir endişe içerisinde. Vatandaşlar, bundan önce defalarca ilgili makamlara başvuru yapmasına rağmen tüm bunların sonuçsuz kalması bölge insanını sorunun çözümü noktasında umutsuzluğa itiyor.

Cumhurbaşkanı Tatar, Avrupa Komisyonu yetkilisini ve beraberindeki heyeti kabul etti Cumhurbaşkanı Tatar, Avrupa Komisyonu yetkilisini ve beraberindeki heyeti kabul etti

ANTENİN ELEKTRİĞİ BİLE ÇALINTI!

Çatıda bulunan internet anteninden bile elektrik çalındığını ifade eden bölge halkı, Döveç isimli inşaat şirketinin bu hırsızlığın sorumlusu olduğunu iddia etti. Park sorunu, hijyen sıkıntısı ve bir de bunlara ek olarak yaşanan elektrik hırsızlığı artık vatandaşı isyan noktasına getirdi. Bölge insanı, “Bu sese kulak verin” diye çağrıda bulundu.