ÇELEBİ ILIK KAYIT YAPTIĞI GÜN DİPLOMASINI ALDI

“Sahte diploma” olayı olarak adlandırılan Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’ndeki skandal artarak devam ediyor.

ZANLILAR MAHKEMEDE!

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nin sahiplerinin farkına vararak ortaya çıkardığı, daha sonra polisin geniş çaplı araştırması sonucunda sahte diploma olayına karışan kişilerin tespit edilmesiyle devam eden süreçte ilk olarak üniversitenin üst düzey yöneticileri tutuklanmış, hemen akabinde ise Kooperatifler Şirketler Mukayyidi Çelebi Ilık, bahse konu üniversiteden sahte diploma aldığı belirlenerek gözaltına alınmıştı. Ilık bugün mahkeme önüne çıkartıldı.


NOT GİRİŞİ İLE DİPLOMASI AYNI GÜN!

2022-2023 dönemini kapsayan soruşturmada  polis memuru, konu ile ilgili beyanında Çelebi Ilık’ın psikoloji bölümü kaydını yaptırdığı gün diplomasını aldığını belirtti. Not girişinin Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Genel Sekreteri ve Küçük Hissedarı Serdal Gündüz tarafından onaylandığı ve bahse konu diplomanın emare olarak alındığını ifade etti.

“KADEME ATLAMAK İÇİN SAHTE DİPLOMA DÜZENLENDİ”

Mahkemede Ilık’ın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda kademe atlayabilmek için kendisine sahte diploma düzenlettirdiği ifade edildi. Mahkeme, cezanın Ağır Cezalık bir mesele olduğu gerekçesi ve gerekli soruşturmanın sürdürülebilmesi için Çelebi Ilık’a 3 gün daha tutukluluk emri verdi.

DOKTOR KONTROLÜ İSTENDİ!

Özersay, sahte diploma meselesi ile ilgili tutuklanan bakanlık müdürünün görevden uzaklaştırılması çağrısında bulundu Özersay, sahte diploma meselesi ile ilgili tutuklanan bakanlık müdürünün görevden uzaklaştırılması çağrısında bulundu

Ilık verilen karar üzerine damarının tıkalı olduğunu ve doktor kontrolünden geçmesi gerektiğini söylerken, Ilık’ın avukatı verilen 3 günlük süreye itirazları olmadığını ancak müvekkilinin doktor kontrolünden geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

GÜNDÜZ DE TUTUKLANDI

Mahkemede söz alan savcı, polis memuruna “Tüm öğretmenlerden ifade alacak mısınız?” sorusu üzerine polis memuru’ zanlı 1 olan Çelebi Ilık’ın bazı derslere girdiği bazılarına ise girmediğini öğrendiklerini belirtti. Polis memuru konu ilgili olayda parmağı olduğu gerekçesiyle okulun küçük hissedarı olan Serdal Gündüzün de tutuklandığını belirtti.