Çanakkale'nin Yenice ilçesinde saat 21.38'de 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası Çanakkale ve depremin hissedildiği İstanbul'da herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bilgisi yetkililerce duyuruldu. Sağlık Bakanı Koca deprem sırasında Bursa'da korku sebebiyle ikinci kattan atlayan bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

AFAD, saat 21.38'de Çanakkale'nin Yenice ilçesinde 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

İstanbul ve çevre illerde de hissedilen deprem yerin 10.44 kilometre derinliğinde yaşandı. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü AFAD ile aynı açıklarken derinliğin 14.2 kilometre olduğu bilgisini paylaştı.

Sağlık Bakanı Koca: Tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir

Sağlık Bakanı Koca Fahrettin Koca sosyal medyadan yaptığı açıklamada Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bir kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Bakan Koca açıklamasında şunları ifade etti:

"Bu akşam Çanakkale Yenice’de meydana gelen; Çanakkale yanı sıra Balıkesir ve İstanbul’da da hissedilen 4.9 büyüklüğündeki depremde, Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki bir vatandaşımız, korku sebebiyle ikinci kattan atlayarak ağır yaralanmış; ambulansla kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Allah hepimizi afetlerden korusun."

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan depremle ilgili "Çanakkale Yenice’de 4,9 büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. Çevre illerden de deprem hissedilmiştir. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun" açıklaması geldi.

İstanbul Valisi Gül'den açıklama

İstanbul Valisi Davut Gül, depreme ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Gül, "AFAD verilerine göre, Çanakkale Yenice merkezli 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem, İstanbul'dan da hissedilmiş olup, şimdiye kadar bir olumsuzluk tespit edilmemiştir. Allah, ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korusun" ifadelerini kullandı.

Çanakkale Valisi: Herhangi olumsuz bir durum tespit edilmemiştir

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, "Yapılan taramalara göre şu an için ilimizde herhangi olumsuz bir durum tespit edilmemiştir. Depremden etkilenen hemşehrilerimize 'geçmiş olsun' dileklerimi iletiyorum" açıklamasında bulundu.

İstanbul'da bademcik ameliyatı oldu, engelli kaldı! İstanbul'da bademcik ameliyatı oldu, engelli kaldı!

'Daha öncekilere benzemiyor'

Depremle ilgili A Haber yayınına bağlanan Jeoloji Mühendisi Çanakkale Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Süha Özden, "Daha önce Çanakkale'de meydana gelen depremlere benzemiyor" dedi.

Editör: Umut Çengi