Roma KKTC Atletizm Federasyonu'nun elit atleti Buse Savaşkan, Roma'da düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda büyük bir başarıya imza atarak yüksek atlama branşında finale yükseldi.

Ülke genelinde asayiş ve trafik denetimleri yapıldı Ülke genelinde asayiş ve trafik denetimleri yapıldı

2024 Paris Olimpiyatları hedefiyle yoğun bir sezon geçiren Buse Savaşkan, Türkiye Milli Takımı adına yarıştığı Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda elemelerin A Grubu'nda mücadele etti. İtalya'nın başkenti Roma'da gerçekleştirilen elemelerde 1.89 metrelik derecesi ile adını Pazar günü yapılacak finale yazdırdı.

Elemeler, A ve B grupları olmak üzere iki grupta toplam 30 atletin katılımıyla gerçekleştirildi. 1.92 metrelik dereceyi geçen atletlerin doğrudan finale yükseldiği elemelerde, Buse Savaşkan 1.81 ve 1.85 metrelik yükseklikleri ilk denemelerinde başarıyla geçti. 1.89 metrelik yüksekliği ise ikinci denemede geçerek rakiplerinin elenmesi sonucunda 1.92'yi denemeden en iyi 12 atlet arasına girdi ve finale yükseldi.

Buse Savaşkan, Pazar günü yapılacak final yarışında Avrupa'nın en iyi atletleriyle mücadele edecek. Final yarışı Kıbrıs saatiyle 21.28'de başlayacak ve TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Editör: Pelinsu Kamalı