Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde son dönemlerde artan taciz ve tecavüz olayları en çok işlenen suçlar listesinde zirveye çıkarken, bu tablo halkı oldukça ürkütüyor.

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi seminer düzenliyor KKTC Milli Olimpiyat Komitesi seminer düzenliyor

YABANCI ÖĞRENCİLERE KÖTÜ MUAMELE

Özellikle ülkemize yurtdışından okumaya gelen ve ailesi yanında olmayan yabancı uyruklu kız öğrenciler sapıkların hedefinde olurken, uğradıkları tacizlerden dolayı ülkemizi terk etmek zorunda kalanlar oluyor.

21 YAŞINDAKİ KIZA TECAVÜZ!

Son olarak ülkemize okumaya gelen 21 yaşındaki bir kız öğrenci, yine ülkemize tatil için gelen bir grup genç tarafından tecavüze uğramıştı. Halkta infial yaratan bu olay günlerce büyük tepkilerle neden olmuştu.

KUMPASA DİKKAT

Tüm bunlar yaşanırken, “Kadının ifadesi esastır” pozitif ayrımcılığını istismar eden bir kesim yabancı uyruklu kadın, eğlence mekanlarında önce erkekleri ayartıyor, sonra geceyi onlar ile geçirip sabah soluğu poliste alıyor ve tecavüze uğradığını iddia ederek ayarttığı erkeklerden şikayetçi oluyor. Daha sonra ise aynı kadınlar, şikayetlerini geri çekmek için yüklü miktarda para talep ediyorlar!

MAHKEMELER KİLİTLENDİ

Öte yandan bu ve benzeri kriminal suçların artması nedeniyle, halihazırda yetersiz olan mahkemelerimiz, bu davalar yüzünden kilitlenmiş durumda. Birçok görülmesi gereken önemli dava, kriminal suç davaları yüzünden uzun süredir erteleme almak zorunda kalıyor.

Editör: Umut Çengi