Kaplıca - Tatlısu Eski Anayolu üzerinde kaza! Kaplıca - Tatlısu Eski Anayolu üzerinde kaza!

ÖZEL HABER |

Bir tarafta Hayvan Üreticilerinin bugün Başkent Lefkoşa’da yaptığı eylem, diğer tarafta hükümetin Türkiye’de yaptığı temaslar sonucunda piyasanın çok altında bir ücrete satılacak olan eti ithal etme kararı ülkeyi germiş durumda. Peki bu konunun en çok mağdur olan kesimi vatandaş ne diyor?

“ÜRETİME SAYGIMIZ VAR AMA ÇOCUKLARIMIZIN BESLENMESİ LAZIM”

Halktan çeşitli kesimlerle yaptığımız söyleşide halkın geneli Kıbrıslı Türklerin üretmesinin önemine değinirken, önceliklerinin çocuklarının beslenmesi olduğu ve bu yönde atılacak olan her adıma bu koşullarda destek verecekleri ortaya çıktı.

EKONOMİK OLARAK İMKANSIZ!

Şu anki ekonomik koşullarda ortaya çıkan et fiyatları karşısında ayda bir kez bile olsun et tüketimi yapamayan çok sayıda aile mevcut. Özellikle asgari ücretli kırmızı et tüketimini unutmuş durumdayken, daha üst sınıflarda bulunan insanların da kırmızı et tüketimi yarı yarıya düşmüş durumda.

GÜNEYE AKIN VAR!

Kıbrıs’ın güneyine geçebilen Kıbrıslı Türkler ise kırmızı eti Rum tarafından satın alıyor. Kuzeye göre çok daha ucuz olan fiyatlar nedeniyle güneyi tercih eden vatandaşın bir bölümü bu anlamda kendilerinde çare üretirken, güneye geçemeyen birçok vatandaş ise hükümetin ithal et kararını oldukça memnuniyetle karşıladı. Bu adımla en alt sınıfta bulunan insanların da aylık et tüketiminin katlanması bekleniyor.

Editör: Simge YILDIZ