Ali Yeğen’in insan ticaretini konu alan kitabı çarşamba günü tanıtılacak Ali Yeğen’in insan ticaretini konu alan kitabı çarşamba günü tanıtılacak

Maliye Bakanı Dr. Özdemir Berova, ‘1 Haziran Dünya Çocuk Günü’ dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Çocuklar üzülüp ağlamamalı, gülüp, oynamalı.  Çocuklar ölmemeli, yaşamalı” dedi. 

Berova mesajının devamında dili, dini, ırkı, rengi her ne olursa olsun tüm dünya çocuklarının, toplumların aydınlık yarınları, bir toplumun geleceği, evrensel barışın temsilcileri olduğunu belirterek, her çocuğun eğitim, sağlık ve diğer tüm imkânlardan faydalanmaya, sevgi ve barış dolu bir dünyada yaşama hakkına sahip olduğunu dile getirdi. 
“Güvenli bir gelecek her çocuğun hakkı. Eğitimde, sağlıkta fırsat eşitliği sağlamak, çocuklara daha iyi bir gelecek sunmak hepimizin görevi” olduğunu söyledi. 

Şampiyon Meleklerimizi, savaşlarda hayatını kaybeden, açlık, yokluk çeken, işkence ve şiddete uğrayan masum çocukları da unutmayan Maliye Bakanı Dr. Özdemir Berova mesajını; “Çocuklar üzülüp ağlamamalı, gülüp, oynamalı.  Çocuklar ölmemeli, yaşamalı” sözleriyle noktaladı.

Editör: Ayşe Açıkel