Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, İçişleri Bakanlığı'nın kendilerine verilen sözleri yerine getirmediğini savundu.

Bengihan, bakanlığın "Personel eksikliğini gidereceğiz, grevi erteleyin" talebinde bulunduğunu ve gelen personelinde "arıza var" denilerek yanıltıldığını belirtti. Bengihan "Bakanlıktan söz aldık, sözler yerine getirilmedi, bakanlık eleman bulamıyor" şeklinde konuştu

KTAMS Başkanı Bengihan, greve katılmayan 1 kişi hakkında da "Çürük elma" benzetmesi yaptı. Sendika olarak sorunları çözülmesi doğrultusunda mücadele ettikleri ve bu mücadeleye katılmayan kişileri de tarihin yazacağını söyledi.

İpotekli tırı sahte evrakla yurt dışına götürmeye çalıştı İpotekli tırı sahte evrakla yurt dışına götürmeye çalıştı

BENGİHAN: HESABI KİM VERECEK?

Mahkumların başı boş bir şekilde atölyelere bırakıldığı belirten Bengihan, mahkumların herhangi bir olumsuz durum yaşaması veya sisteme müdahale etmesi sonucu yaşanacakların hesabını kimin vereceğini sordu.

"886 TUTUKLU VAR, 53'Ü KADIN"

Bengihan açıklamasında cezaevi hakkında da bilgiler verdi. 886 tutuklu olduğu ve 53 kişinin de kadını olduğunu söyleyen Bengihan, tutuklulardan 121 kişinin eski cezaevinde olduğunu belirtti. Ayrıca Bengihan bakanlığa "İnsanlık onuruna yakışmaz dediğiniz yerde şu an halen daha 121 tutuklu var" dedi.

SERDAROĞLU: MEMLEKETİM İÇİN ÜZGÜNÜM

Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu sözlerine "Memleketim için üzgünüm" şeklinde konuşarak başladı. Serdaroğlu, hükümetin sorunu çözemediğini, koltuklarda sadece belli başlı bir kesime hizmet etmek için bulunduğunu savundu.

Serdaroğlu konuşmasında muhalefete de seslenerek, şiddetli ve ciddi bir şekilde üzerlerine düşmesi gerekeni yapmaları gerektiğini ifade etti.

Cezaevi müdürünün de eyleme katılacak personeli tehdit ettiğini ve polise vermekle korkuttuğunu söyleyen Serdaroğlu, müdürün sendikalara da ithamlarda bulunduğu ifade etti.