Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, dün akşam gerçekleşen meclis toplantısında alınan önemli bir kararı duyurarak Girne'nin merkezindeki meydana yeni bir isim verildi.

Hristodulidis Metehan bölgesini ziyaret etti Hristodulidis Metehan bölgesini ziyaret etti

Oybirliği ile onaylanan bu karara göre, halk arasında Hirondel olarak bilinen ve adres kayıtlarında isimsiz görünen meydan artık "Rauf Raif Denktaş Meydanı" olarak anılacağını duyurdu.

Şenkul, bu anlamlı kararı sosyal medya üzerinden şu sözlerle paylaştı:

"Dün akşam meclis toplantımızda geçmiş dönemde alınan kararın uygulanmasını oybirliği ile onayladık. Hirondel olarak bilinen ancak adres kayıtlarında isimsiz görülen meydanın ismi artık: Rauf Raif Denktaş Meydanıdır. En kısa sürede gerekli dairelere resmî yazılar gönderilerek alınan kararının adres ve harita bilgilerine işlenmesi sağlanacaktır."

Bu karar, şehir sakinlerini hem sevindirecek hem de duygulandıracak gibi görünüyor. Girne'deki pek çok önemli noktanın isimlerini görmekten mutluluk duyanlar, bu yeni ismin de şehre anlam kattığını ifade ediyor.

Şenkul, paylaşımının devamında Girne'nin birlik ve beraberlik duygusunu vurgulayarak, "Biz daha seçilmeden Girne’yi bir bütün olarak kabullenmeyi ve sevmeyi ilke edindik, işte bu sebeple de her fırsatta; 'Biz Birlikte GİRNEYİZ' diyoruz." dedi.