Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, gazeteci Ahmet Tolgay’ı kabul etti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, gazeteci Ahmet Tolgay’ı kabul etti

SU KULLANIMINDA DİKKATLİ OLUNMALI

Başkan Çelebi, ülke genelinde ciddi bir su sıkıntısı yaşandığını belirterek, “Bugüne kadar halkımıza suyu dikkatli kullanın demedim. Her zaman halkımıza fazlasıyla su tedarik ettik. Ama bu sene özellikle kışın yağışların az olduğu aşikardır,” dedi. Dikmen Belediyesi'nin yeni bir kuyu kazdığını ve DSİ'nin yakın doğu bölgesindeki on bin tonluk su deposundan Dikmen merkeze isale hatları döşediğini belirten Çelebi, yazın su sıkıntısı yaşanabileceğini, ancak yazdan sonra su kesintisi olmayacağını vurguladı.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANIYOR

Çelebi, Dikmen merkezdeki yol, kaldırım ve altyapı çalışmalarının tamamlandığını, ana caddeden sonra köylere geçildiğini ve Pınarbaşında ciddi asfaltlama çalışmaları yapıldığını söyledi. İçme suyu hatlarının yenilendiğini ve sağlık açısından bunun önemine dikkat çeken Çelebi, "Birkaç sokağın dışında tüm içme suyu hatları yenilendi. Bu yaz aylarında eksik kalan sokaklar da yenilenecek ve asfaltlanacaktır," dedi.

HAŞERE MÜCADELESİ

Kışın az yağışlı geçmesi nedeniyle haşere sorununun arttığını belirten Çelebi, ekiplerin Haziran ayı ortasından beri tüm bölgeleri ilaçladığını ve mücadeleyi sürdürdüklerini söyledi.

FESTİVAL ZAMANI

Temmuz ayının Dikmen Belediyesi için festival ayı olduğunu belirten Çelebi, "2010 yılından beri geleneksel olarak düzenlediğimiz 11 Meşale Festivali, köy köy gezilecek ve Dikmen merkezde dört gece sürecek etkinliklerimiz olacak. Halkımızın sosyalleşmeye ve eğlenmeye ihtiyacı var," dedi.

MALİ DİSİPLİN VE HİZMET KALİTESİ

Çelebi, belediyede mali disiplinin olduğunu ve halktan toplanan vergilerin usulüne uygun kullanıldığını vurguladı. “Personelimiz gününde ödeniyor ve diğer sosyal haklarını alıyor. Bu da iyi bir motivasyon oluyor,” diyen Çelebi, hizmet kalitesini artırarak devam ettiklerini belirtti. Çalışmanın kendisi için bir yaşam biçimi olduğunu ifade eden Çelebi, sosyal medyayı daha etkin kullanacaklarını da sözlerine ekledi.