Aracında ve evinde patlayıcı madde bulunan zanlı mahkeme huzuruna çıkarıldı Aracında ve evinde patlayıcı madde bulunan zanlı mahkeme huzuruna çıkarıldı

Başbakan Üstel: Hollanda'dan İthal Edilecek Kuzu Eti 400 TL, Donmuş Kıyma 300 TL Olacak

Diyalog Medya'ya konuşan Başbakan Ünal Üstel, et fiyatlarını düşürmek amacıyla Hollanda'dan kuzu eti ve donmuş kıyma ithal edileceğini açıkladı. Üstel, bir yaşına kadar kemiksiz kuzu etinin kilosunun kasaplarda 400 TL'den, yüzde 10 yağlı dana kıymasının ise 300 TL'den satılacağını belirtti.

Et Fiyatlarını Düşürmek İçin Hollanda Seçildi

Başbakan Üstel, et fiyatlarını aşağıya çekmek için İspanya, Romanya ve Hollanda'dan teklif alındığını ve yapılan değerlendirmeler sonucunda Hollanda'nın tercih edildiğini söyledi. Üstel, alınan bu karardan geri adım atılmayacağını vurgularken, yerli üreticiye verilen kuzu başı teşvik miktarının da 800 TL'den 1.100 TL'ye çıkarıldığını ifade etti.

Türkiye'den KKTC'ye 14 Milyar TL Yardım

2024-2025 Mali ve Ekonomik İşbirliği Protokolü Üzerinde Çalışıldı

Hafta sonunda Ankara'ya giderek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile 2024-2025 Mali ve Ekonomik İşbirliği Protokolü üzerinde çalıştıklarını anlatan Başbakan Üstel, Türkiye'nin KKTC'ye 14 milyar Türk Lirası tutarında yardım yapacağını açıkladı. Üstel, bu öngörülen kaynağın içinde Güzelyurt Hastanesi'nin tamamlanması ve kablo ile elektrik projesinin başlatılmasına yönelik masrafların da yer aldığını kaydetti.

Editör: Umut Çengi