Ünal Üstel yurda döndü

Başbakan Ünal Üstel, '1.Kentler ve Kültürler Buluşması' için gittiği İstanbul'dan yurda geri döndü...Başbakan Ünal Üstel, yurda dönüşünde basına açıklamalarda bulundu:

“YURT DIŞI KIBRISLI TÜRKLER KKTC’NİN DÜNYADAKİ SESİDİR, YÜZÜDÜR, GÜCÜDÜR”

Başbakan Ünal Üstel açıklamasında şunları kaydetti:

"Kıbrıslı Türklerin yaşadığı tüm kentlerde düzenleme kararı aldığımız, 1. Kentler ve Kültürler Buluşmalarımızın ilkini İstanbul’da gerçekleştirmiş durumdayız.

Muhteşem bir katılımla gerçekleşen etkinliğimize katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Dinçyürek, Aşı Haftası nedeniyle açıklamalarda bulundu Dinçyürek, Aşı Haftası nedeniyle açıklamalarda bulundu

Bu etkinliklerimiz; Kıbrıslı Türklere yaşadıkları dünya kentlerinde Kuzey Kıbrıs’ı yaşatmak, kültürümüzü yaşatmak, halkımızın kucaklaşmasını sağlamak ve sahip olmaktan onur duyduğumuz, bizi biz yapan Kıbrıslı Türk kimliğini nesilden nesile aktarmak için düzenlemeye başladık.

Bir ülkeyi var eden sadece ana karada yaşayan halkı değildir. Küreselleşen dünyada, farklı nedenlerden dolayı yurt dışında yaşamak zorunda kalan, diaspora dediğimiz yurt dışı Kıbrıslı Türkler de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varlığının gelişimi ve ilerlemesi adına son derece önemlidir.

Her biri, doğal ve fahri bir Kıbrıs Türk konsolosu gücüne sahip olan, başarılı iş insanlarımız, bilim insanlarımız, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kaderi üzerinde en az ülkemizde yaşayan vatandaşlarımız kadar etki yaratmaktadır.

Editör: Umut Çengi